گشایش نمایشگاه قرآن و عترت در دانشگاه هنر اسلامی تبریز
گشایش نمایشگاه قرآن و عترت در دانشگاه هنر اسلامی تبریز

مهرتبریز: به مناسبت ماه مبارک رمضان و به همت دانشگاه هنر اسلامی تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجانشرقی نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت افتتاح شد.

به گزارش مهر تبریز، این نمایشگاه با هدف شناسایی،‌ نمایش ومعرفی آخرین دستاوردهای قرآنی در حوزه‌ های فرهنگی، هنری و علمی و همچنین زمینه‌ سازی برای آشنایی اقشار مختلف با فعالیت های قرآنی و کمک به ارتقای کمی و کیفی برنامه‌ ها و فعالیت های قرآنی برپا شده است.

حجت الاسلام و المسلمین شربیانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هنر اسلامی تبریز در آیین گشایش این نمایشگاه ضمن برجسته خواندن نقش قرآن در جوامع بشری گفت : زندگی حقیقی و حیات طیبه در پرتو علم به دستورات و رهنمودهای قرآن شکل می گیرد.

وی اضافه کرد: از آنجائی که قرآن روش درست زیستن را به ما می آموزد لذا هر فرد به میزانی که دستورات این کتاب مقدس را به کار می بندد به همان میزان موفقیت کسب خواهد کرد.

شربیانی زندگی قرآنی را بر اساس رعایت مقررات ، عدالت ، صفا و صمیمیت دانست و افزود : مردمی که از دستورات این معجزه الهی پیروی می کنند دارای اطمینان خاطر ، آسایش و سعادت جاودانه هستند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم تأسی به آموزه های قرآن کریم را حافظ عزت و کرامت و اقتدار عنوان کرد.

محمد محمدپور افزود: به برکت انقلاب اسلامی و انفاس قدسی امام راحل نهضتی در حوزه‌ قرآن شروع شد که قرآن از طاقچه ها و از یک حالت زینتی به عرصه‌ اثرگذار اجتماع وارد شد.

وی افزود: ترویج و توسعه فعالیت های قرآنی یکی از وظایف اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در سال گذشته بیش ازچهارصد میلیون برای این امر توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هزینه شده است.

یادآور می شود این نمایشگاه در بخش‌های مختلفی از جمله آثار نفیس هنری، رسانه‌های دیجیتال، عفاف و حجاب، انتشارات قرآنی، کودک ، نوجوان، خانواده و بخش های جنبی برگزار می شود. 

نمایشگاه قرآن و عترت از سیزدهم خرداد تا نهم تیرماه سال‌جاری از ساعت ۱۸:۳۰ الی ٢۴ در نگارخانه دانشگاه هنر اسلامی تبریز واقع در خیابان آزادی ، میدان حکیم نظامی برپا خواهد بود.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵