پیاده سازی رویه واردات، کارنه تیر مبدأ و مقصد در گمرک تبریز
پیاده سازی رویه واردات، کارنه تیر مبدأ و مقصد در گمرک تبریز
مهر تبریز: دبیر ستاد هماهنگی تجارت فرامرزی استان از اخذ مجوزهای لازم برای پیاده سازی رویه های واردات، کارنه تیر مبدأ و مقصد در گمرک تبریز خبر داد.

به گزارش مهر تبریز،صادق نامدار، دبیر ستاد هماهنگی تجارت فرامرزی استان با ارائه گزارشی از عملکرد گمرکات استان، مطالبی در خصوص اهمیت نقش و جایگاه گمرک مرزی نوردوز در توسعه تجارت فرامرزی استان و کشور را بیان نمود و بر اصلاح ساختار اداری و تقویت زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری گمرک نوردوز به لحاظ موقعیت استراتژیک ترانزیتی و قرار گرفتن به عنوان تنها مرز زمینی کشور با ارمنستان و اتحادیه کشورهای عضو اوراسیا تاکید و خواستار پیگیری های لازم در تسریع فرایند ارتقاء ساختار اداری گمرک نوردوز شد.
صادق نامدار سرپرست حوزه نظارت گمرکات آذربایجان‌شرقی در ادامه با تشریح تسهیلات ویژه گمرکی به شرکت‌های دانش بنیان به خدمات و تسهیلات گمرکی ارائه شده برای رفع موانع صادراتی شرکت دانش بنیان پتروشیمی تبریز اشاره نمود.
صادق نامدار همچنین از اخذ مجوزهای لازم برای پیاده سازی رویه های واردات، کارنه تیر مبدأ و مقصد در گمرک تبریز خبر داد و از سازمانهای همکار خواست برای استفاده از این ظرفیت و مزیت ایجاد شده برای منطقه، تعامل و همکاری مستمر داشته باشند.
گفتنی است در این جلسه مدیران کل امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی استان، مدیرکل گمرک سهلان، مدیرگمرک نوردوز و رئیس گمرک خداآفرین نیز حضور داشتند.

در این جلسه محمد کلامی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز با اشاره به قدمت و جایگاه تجارت در استان اظهار داشت: تجارت اولین حرفه و شغل مردم تبریز و آذربایجان بوده و صنعتگران آن در سطح کشور نمونه هستند.
وی در ادامه مهمترین بخش تجارت کشور را صادرات عنوان کرد و افزود: صادرات کالای ایرانی موجب ورود منابع ارزی به کشور و افزایش ثروت ملی می شود.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵