۱۲ هزار نفر از آذربایجان‌شرقی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند
۱۲ هزار نفر از آذربایجان‌شرقی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند

به گزارش مهرتبریز،منصور عبداللهی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده از مجموع افراد فوق، ۷۰۰۰ نفر از محلات و مساجد استان عازم این سفر می‌شوند و ۲۰۰۰ نفر نیز در قالب خودروهای شخصی که تقریبا ۵۰۰ خانواده را شامل می‌شود، با ثبت نام در سامانه و انتخاب محل اسکان از […]

به گزارش مهرتبریز،منصور عبداللهی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده از مجموع افراد فوق، ۷۰۰۰ نفر از محلات و مساجد استان عازم این سفر می‌شوند و ۲۰۰۰ نفر نیز در قالب خودروهای شخصی که تقریبا ۵۰۰ خانواده را شامل می‌شود، با ثبت نام در سامانه و انتخاب محل اسکان از این سفر معنوی بهره خواهند برد.

وی ادامه داد: همچنین ۳۰۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های استان نیز در قالب ۲۰ کاروان به این سفر معنوی رهسپار خواهند شد.

عبداللهی با بیان اینکه قرارگاه شهید فخری زاده در منطقه دو کوهه آمادگی دارد تا افرادی که شناختی از مناطق و مسیرهای مناطق عملیاتی ندارند با مراجعه به آن محل ترتیب برنامه سفر و اسکان آنها را انجام دهد، افزود: امسال با توجه به استقبال مردم از اردوهای راهیان نور، قرارگاه راهیان نور تمهیداتی در نظر گرفته است تا مردم بتوانند با توجه به شرایط کرونایی کشور سفر ایمنی را در طول سفر و اسکان داشته باشند.

به گفته وی؛ همه‌ی برنامه‌های مسیر و اسکان و تغذیه زائران مناطق عملیاتی جنوب کشور طبق دستورالعمل‌های ستاد کرونا و مجوزهای صادر شده، اجرا می‌شود.

عبداللهی با بیان اینکه بازدید از این مناطق به قدری اهمیت دارد که رهبر انقلاب ۹ بار به این مناطق سفر کرده و ۱۳ بار به اهمیت آن در بیانات خود تاکید کرده‌اند، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود با گنجینه خواندن دوران دفاع مقدس، از راهیان نور به عنوان فناوری آن دوران یاد کردند که باید حقایق و واقعیت های آن دوران استخراج شود.

وی گفت: امسال پس از دو سال تعطیلی، طبق مجوز ستاد کرونا و ابلاغ دستورالعمل‌های این ستاد، اردوهای راهیان نور برگزار می‌شود و تفاوت امسال با سال‌های گذشته در این است که دیگر مساله اعزام در آن مطرح نیست بلکه با توجه به استقبال مردم، افرادی که تمایل دارند طبق هماهنگی و تمهیدات انجام شده، بین نهادهای فرهنگی به این مناطق عزیمت خواهند کرد.

عبداللهی افزود: بر همین اساس قرارگاه راهیان نور پس از دعوت، هماهنگی عزیمت مردم را هموار کرده است تا مردم از مناطق عملیاتی زیارت کنند و برنامه‌های آن پس از بازگشت نیز در قالب برنامه‌های مجازی و کوله بار از طریق رسانه‌ها مداومت خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، وی، از برگزاری رزم شبانه با بازسازی عملیات‌ها پس از نماز مغرب و عشا خبر داد و گفت: همچنین برنامه روایتگری با حضور راویان دوران دفاع مقدس مستقر از دیگر برنامه‌های این اردوها علاوه بر بازدید و زیارت یادمان‌ها خواهد بود.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵