۲۴۲ واحد مسکونی در استان آذربایجان شرقی افتتاح شد
۲۴۲ واحد مسکونی در استان آذربایجان شرقی افتتاح شد
مهر تبریز: 5 هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده سراسر کشور با حضور مهرداد بذر‌پاش وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد که242واحد متعلق به استان آذربایجان شرقی است.

به گزارش مهرتبریز، امیر بخشی زاده مدیر کل راه و شهرسازی و دبیر ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان آذربایجان شرقی با بیان این خبر گفت: در راستای اجرای برنامه نهضت ملی مسکن تعداد ۲۴۲ واحد مسکونی در قالب ۵۲ پروژه در بافت‌های فرسوده شهرهای بناب و مراغه و تبریز در حال نوسازی است که تعداد ۸ واحد بناب و ۱۱ واحد مراغه و ۲۲۳ واحد در تبریز به بهره برداری می‌رسد.

وی با اشاره به این که بافت‌های فرسوده از ظرفیت‌های بالایی برای نوسازی و تولید مسکن برخوردارند، اظهارکرد: برنامه‌های حوزه بازآفرینی شهری طی سال جاری در چهار محور شامل نوسازی مسکن، تکمیل خدمات روبنایی و زیر بنایی در محلات هدف بازآفرینی شهری، بهسازی معابر خاکی در محلات هدف بازآفرینی شهری و توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی ساکنان پیگیری خواهد شد.

وی با اشاره به این که بعد از ابلاغ بسته تشویقی شهرسازانه در چند ماهه اخیر صدور پروانه‌ ساخت رشد چشمگیری در شهرستان‌ها داشته است، گفت: در بخش نوسازی بافت‌ها‌ی فرسوده که نیازمند توجه هستند، آمادگی داریم مجددا بسته‌ها‌ی تشویقی در نوسازی بافت‌های فرسوده را به نفع مردم تغییر دهیم تا شاهد رشد نوسازی هر چه بیشتر سقف‌های لرزان و ناپایدار در محدوده‌های هدف بازآفرینی شهری در کشور باشیم.

بخشی زاده با بیان این که برای راه اندازی یک خیزش عمومی در نوسازی بافت‌های فرسوده باید از ظرفیت گروه‌های جهادی و بسیج محلات و گروه‌های تخصصی که به شکل چهره به چهره با مردم وارد گفت و گو شوند، استفاده کرد، گفت: در واقع حلقه‌های میانی می‌توانند در نوسازی بافت‌های فرسوده پیش برنده باشند. خوشبختانه وزیر راه و شهرسازی نگاه حمایت‌گر به این موضوع دارند و شهرداری را شریک راهبردی در جریان نوسازی می‌دانند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵