۲۵۰ تانکر مجهز به محلول پاش در مناطق شهرداری تبریز
۲۵۰ تانکر مجهز به محلول پاش در مناطق شهرداری تبریز
مهر تبریز: جانشین معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تبریز از تجهیز ۲۵۰  تانکر محلول پاش و ۵۰ دستگاه برف روب  در مناطق شهرداری تبریز خبر داد.

به گزارش مهر تبریز، یوسف  قوام نیز در این تور رسانه ای و در جمع خبرنگاران گفت: مجوز دستگاه‌های محلول ساز سال گذشته از سازمان محیط زیست استان اخذ شده است .

وی با اشاره به اینکه شهردار تبریز به مجهز شدن شهرداری های مناطق به دستگاههای محلول ساز تاکید داشته است، افزود: تمامی مناطق شهرداری تبریز به دستگاههای محلول ساز مجهز شده است و هم اکنون هشت دستگاه محلول ساز در مناطق دهگانه شهرداری فعال است و ۲ دستگاه دیگر نیز در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه از سال گذشته نمک پاشی در سطح شهر تبریز حذف شد، افزود: محلول پاشی علاوه بر کاهش هزینه های شهرداری تبریز موجب کاهش آثار مخرب نمک بر روی آسفالت و سازه های شهری مانند پل ها، محیط زیست، کاهش آلودگی هوا و سلامت شهروندان شد.

قوام  میزان نمک استفاده شده برای یخ زدایی معابر را در سال های گذشته سالانه ۵۰ هزار تن نمک عنوان کرد و گفت:در حال حاضر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر محلول برای یخ زدایی در خیابان ها و معابر تبریز ذخیره شده است.

وی افزود: در مناطق شهرداری تبریز، ۲۵۰ تانکر مجهز به محلول پاش و ۵۰ دستگاه برف روب برای برف روبی در فصل زمستان مجهز شده اند.

وی از شهروندان خواست در زمان شروع بارش برف از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند و با نیروهای خدمات رسان شهرداری تبریز همکاری کنند.