۹۰ درصد عرصه های ملی کشور صاحب سند کاداستری شده اند
۹۰ درصد عرصه های ملی کشور صاحب سند کاداستری شده اند

مهرتبریز-معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک اعلام کرد: ۹۰ درصد عرصه های ملی کشور صاحب سند کاداستری شده اند. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛دکتر حسن بابایی در ادامه برنامه های سفر استانی به آذربایجان شرقی و پیش از ورود به محل جلسه دیدار با رئیس و اعضای هیات مدیره […]

مهرتبریز-معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک اعلام کرد: ۹۰ درصد عرصه های ملی کشور صاحب سند کاداستری شده اند.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛دکتر حسن بابایی در ادامه برنامه های سفر استانی به آذربایجان شرقی و پیش از ورود به محل جلسه دیدار با رئیس و اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی گفت: از مساحت ۱۶۴ میلیون هکتاری کشور،۱۳۷ میلیون هکتار عرصه ملی است که با زحمات شبانه روزی همکارمان در واحدهای ثبتی، ۹۰ درصد این عرصه ها صاحب سند کاداستری شده اند.

وی با اشاره به برنامه ریزی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در تعمیم صدور اسناد کاداستری به اراضی کشاورزی و مسکونی افزود: با اجرای برنامه مهم صدور اسناد کاداستری، حجم زیادی از دعاوی مربوط به مباحث مالکیتی و حتی منازعاتی که منشاء مالکیتی دارند، کاهش خواهد یافت.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: در تلاشیم اجرای کاداستر کشاورزی را به زودی شروع کنیم که البته در این مسیر نیازمند همکاری دستگاه های مختلف به ویژه سازمان جهادکشاورزی است تا مالکیت های کشاورزی تثبیت شود.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵