​ برگزاری گردهمایی سنگر سازان بی سنگر و ایثارگران آذربایجان شرقی
​ برگزاری گردهمایی سنگر سازان بی سنگر و ایثارگران آذربایجان شرقی
مهرتبریز-رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان آذربايجان شرقي و فرمانده پایگاه مقاومت 57 فجر در سازمان از برگزاري گردهمايي سنگر سازان بي سنگر و ايثارگران اين سازمان همزمان با هفته بزرگداشت دفاع مقدس در تبريز خبر داد.

مهرتبریز-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی و فرمانده پایگاه مقاومت ۵۷ فجر در سازمان از برگزاری گردهمایی سنگر سازان بی سنگر و ایثارگران این سازمان همزمان با هفته بزرگداشت دفاع مقدس در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما درز تبریز، مهندس اکبر فتحی در جمع خبرنگاران از برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و دفاع مقدس همزمان با هفته دفاع مقدس خبر داد و اظهار داشت: امروز بیش از هرزمانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه احساس می‌شود.

وی با اشاره به رشادت و تلاش‌های مجاهدانه جهادگران و سنگرسازان بی سنگر استان در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: مایه بسی افتخار و مباهات است که رزمندگان و جهادگران این استان منشاء پیروزیها و اثرات زیادی در عملیات های مختلف در دوران دفاع مقدس بودند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به اینکه تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و دفاع مقدس استان در قالب گردهمایی با عنوان سنگر سازان بی سنگر و ایثارگران برگزار می‌شود؛ مهم‌ترین هدف از برگزاری آن را زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا عنوان کرد.

مهندس فتحی گفت: در این گردهمایی از جمعی از پیشکسوتان جهادی و فرماندهان دوران دفاع مقدس و بسیجیان دستگاه‌های مختلف اجرایی و همچنین خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران دعوت به‌عمل‌آمده است.

وی با بیان اینکه سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در طول دوران هشت سال دفاع مقدس ۱۲۱ شهید تقدیم انقلاب و نظام کرده است افزود: همچنین ۸۱۰ نفر از جهادگران به افتخار جانبازی نائل آمده و ۵۴ نفر نیز آزاده سرافراز از جمع جهادگران و سنگرسازان بی سنگر استان داریم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان به نقش سرداران و فرماندهان شهید والامقام جهادسازندگی آذربایجان شرقی همچون سردارسرلشکر جهادگرشهید مهندس حاج بهروز پورشریفی فرمانده مهندسی جنگ جهادسازندگی کشور و سردارسرتیپ جهادگرشهید حاج محمدحسن کسایی فرمانده تیپ مهندسی رزمی ۵۷ فجر جهادسازندگی آذربایجان شرقی در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اشاره نموده و افزود: سنگرسازان بی سنگر استان آذربایجان شرقی در عملیات های مختلف و زیادی دوشادوش رزمندگاه سپاه و ارتش شرکت داشته وخدمات شایانی را ارایه نموده اند که طرّاحی و اجرای پل خیبر بعنوان طولانی ترین پل شناور جهان و پل بعثت شاهکار مهندسی در جنگ در عملیات والفجر ۸ فاو از جمله آنها می باشد که توسط جهادگر شهید مهندس حاج بهروز پور شریفی طراحی و ساخته شدند.

گفتنی است گردهمائی سنگر سازان بی سنگر و ایثارگران سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی روز یکشنبه ۹۸/۷/۷ از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۲:۳۰ در محل سالن اجتماعات (نمازخانه) سازمان جهاد کشاورزی استان با حضور و سخنرانی حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز و دکتر پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی برگزار می گردد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵