500 هزار لیتر محلول برای یخ‌زدایی معابر حوزه شهرداری منطقه 3
500 هزار لیتر محلول برای یخ‌زدایی معابر حوزه شهرداری منطقه 3
مهر تبریز: شهردار منطقه سه تبریز گفت:در حال حاضر  برای برف‌روبی و یخ‌زدایی معابر سطح حوزه منطقه 3، 500 هزار لیتر محلول یخ‌زدا به صورت ذخیره در مخازن داریم.

به گزارش مهر تبریز، علی قاسمی عزیزآبادی در جمع خبرنگاران حاضر در تور رسانه ای بازدید از آمادگی خدمات شهری شهرداری تبریز برای فصل زمستان، با اشاره به توجه شهرداری تبریز به حوزه محیط زیست و سلامت همشهریان گفت: طرح جایگزینی محلول پاشی به جای نمک پاشی در زمستان و زمان بارش برف نیز در این راستا بوده است.

وی با بیان اینکه شهرداری تبریز برای  رفع مشکلات محیط زیستی با مراکز علمی و دانشگاهی همکاری خوبی دارد، گفت: با  استفاده از تجهیزات و تسهیلات علمی دانشگاهها و اشتراک گذاری داده ها و اطلاعات مرتبط با شهرداری و مشکلاتی که با آنها روبرو هستیم سعی در رفع مشکلات شهری داریم.

وی با اشاره به اینکه با اقدام به محلول پاشی برای جلوگیری از لغزندگی معابر شهری و یخ زدایی از نمک‌پاشی جامد در سطح شهر جلوگیری شده است، اظهار داشت: نمک‌پاشی در فصل بارش علاوه بر مضرات محیط زیستی با نفوذ آب به زیر زمین، باعث خسارات فراوان به پل‌ها، بناها، خودروها و سایر مبلمان شهری می‌شود و با حل شدن در هوای شهر ریه انسان‌ها را نشانه می‌رود و امراض و بیماری‌های مزمن را به دنبال دارد.

قاسمی افزود:اجرای طرح جایگزینی محلول پاشی به جای نمک پاشی موجب کاهش ۶۰ درصدی هزینه‌های شهرداری شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر  500 هزار لیتر محلول یخ‌زدا به صورت ذخیره در مخازن داریم، اظهار کرد: در زمان بارش برف از ۱۶ دستگاه تانکر ۱۰ هزار لیتری، هشت دستگاه تانکر ۲ هزار لیتری، ۶ دستگاه برف روب و سه دستگاه گریدر برای  برف‌روبی و محلول پاشی خیابان‌ها، میدان‌ها و معابر سطح حوزه استفاده خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: اکیپ‌های زمستانی با 5 دستگاه کامیون تانکردار مجهز به دستگاه‌های برف‌روب آمادگی دارند همزمان در چندین مسیر سطح حوزه و در کمترین زمان ممکن انسدادهای احتمالی برفی مسیرها را رفع نمایند.

قاسمی از شهروندان خواست، در زمان بارش برف از پارک خودروها در حاشیه خیابان ها خوددداری کنند تا ماموران خدمات شهری بهتر بتوانند خدمت رسانی کنند.

شهردار منطقه ۳ تبریز در بخش دیگری از سخنان خود بودجه امسال این منطقه را هفت هزار و ۷۷۳ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: از این میزان پنج هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های عمرانی هزینه می شود.

وی با اشاره به اینکه امسال ۶۵ پروژه عمرانی در این منطقه اجرا می شود، گفت: از مهمترین طرح های عمرانی  این منطقه احیای عمارت کلاه فرنگی  و تکمیل فاز ۲ پارک باغشمال بوده و برای اجرا این طرح ها یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه می شود.

وی همچنین به پروژه «خیابان جوان» با اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال اشاره کرد و افزود: این طرح که در مساعد بودن شرایط جوی تا ۱.۵ ماه آینده اجرا می شود؛ خیابان اتوبان کسایی تبریز را به پارکینگ ورزشگاه یادگار امام وصل می کند.

قاسمی از احداث سالن ورزشی چندمنظوره بانوان با عنوان «بانوی شهر» خبر داد و گفت: طراحی این طرح تا پایان سال به اتمام می رسد و سال اینده عملیات احداث آن شروع می شود.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵