مهرتبریز:مدیران عامل صنعت برق استان آذربایجان شرقی طی نامه ای اقدامات ضروری برای عبور از پیک تابستان را به استانداری اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار از تبریز؛ در این نامه که به امضای مدیران عامل شرکت های برق منطقه ای آذربایجان، توزیع نیروی برق تبریز و توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی رسیده، از استاندار آذربایجان شرقی درخواست شده تا در خصوص موارد مطرح شده ، دستور همکاری صادر نماید.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اعلام این خبر افزود: علی رغم همکاری واحدهای صنعتی در کاهش بار مصرفی، هنوز هم برخی از این واحدها همکاری لازم را انجام نداده اند.

عادل کاظمی تصریح کرد: بر اساس مصوبه اخیر هیئت وزیران مشترکین صنعتی بالای ۳ مگاوات می بایست از ساعت ۱۲ تا ۲۱ حدود ۶۰ درصد از مصرف خود را کاهش دهند تا در تامین برق بخش خانگی با کمبود مواجه نشویم.

وی ادامه داد: در حوزه صنعت برق آذربایجان شرقی ۷۳ واحد صنعتی با دیماند مصرفی بیش از ۳ مگاوات وجود دارند که همکاری این واحدها نقش موثری در عبور موفق از پیک تابستان۱۴۰۰ دارد.

وی با اشاره به پایش مستمر مصرف برق ادارات، اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیئت دولت تمامی ادارات می بایست مصرف برق خود را نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش دهند و با اداراتی که این کاهش مصرف را اعمال نکنند، برخورد خواهد شد.

کاظمی عدم استفاده از کولر گازی و چیلر در ادارات و همچنین استفاده از مولدهای اضطراری از ساعت ۱۰ الی ۱۳ را از موارد مورد تاکید در این نامه عنوان کرد.

وی در پایان از تمامی مشترکین خانگی نیز خواست تا با مدیریت مصرف برق به خصوص در ساعات اوج بار از به کار بردن وسایل پرمصرف و همچنین مصارف غیر ضروری خودداری کنند تا با کمترین عارضه بتوانیم تابستان امسال را پشت سر بگذاریم.

print