کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز:

طرح مقاوم سازی مناطق حاشیه نشین تبریز خاک می خورد

  پرینت
طرح مقاوم سازی مناطق حاشیه نشین تبریز خاک می خورد
شناسه خبر : 36462 | تاریخ انتشار : 24 خرداد 1400 - 21:26 | ارسال توسط :

مهرتبریز: کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز گفت: معابر و خیابان های تبریز بخصوص حاشیه شهر تبریز برای شرایط بحرانی طراحی نشده است،طرح مقاوم سازی مناطق حاشیه نشین تبریز روی میز مسئولان شهری خاک می خورد.

به گزارش مهرتبریز، حبیب حسینقلی زاده اظهار کرد: اینکه از سوی برخی مسئولان ادعا می شود برای حل معضلات حاشیه نشینی اقدامات اساسی صورت گرفته، درد مضاعفی برای اهالی این مناطق است.
وی به عنوان کارشناس مسئول فوریت های پزشکی تبریز یادآور شد:متاسفانه در اکثر ماموریت هایی که به مناطق حاشیه نشین داشته ایم و بر بالین بیماران حاضر شده ایم، آمبولانس اورژانس امکان ورود به معبرهای کمتر از نیم متری پله ای را نداشت، معابری که بعضاً تا ۷۰ متر طول دارند که این وضعیت کار امدادرسانی را به مراتب دشوار کرده است.

وی گفت:ادعا می شود این مناطق برای زمان زلزله آماده سازی می شوند در حالی که در کوچکترین شرایط اضطراری امکان کمک رسانی به اهالی این مناطق وجود ندارد.

کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به طرحی در هندوستان برای مقاوم سازی مناطق حاشیه نشین شهر گفت: در این کشور در قبال ملکی که ساکنان مناطق حاشیه نشین در اختیار شهرداری قرار می دهند، ساخت و ساز آپارتمان های مقاوم صورت می گیرد و هزینه های که شهرداری برای مقاوم سازی متفرقه در این مناطق پرداخت می کند متمرکز شده و به خانوارها تعلق می گیرد.

وی یادآور شد: طرح جابجایی ساکنان مناطق حاشیه نشین نمی تواند طرح موفقی باشد وقتی معیشت ساکنان مناطق حاشیه نشین به حضور در این مناطق بستگی دارد، این طرح نه تنها معیشت این گروه از جامعه را مورد هدف قرار می دهد، به فرهنگ آنها نیز لطمه می زند.

حسینقلی زاده ادامه داد: تا وقتی که طرح جابجایی ساکنان مناطق حاشیه نشین روی میز مدیران شهری خاک می خورد، چیزی جز مقاومت اهالی در برابر این تغییرها نخواهند بود، با این حال اگر مسئولان متعهد شوند که در منطقه آنها برای اهالی آپارتمان های مقاوم خواهند ساخت، این تعهد،  همراهی ساکنان مناطق حاشیه نشین را به دنبال خواهد داشت.

وی تاکید کرد: این طرح را می توان با واگذاری به پیمانکاران تسریع کرد و در کنار آن هزینه های ساخت و ساز برای حاشیه نشینان کاهش می یابد، مسیرگشایی در این مناطق محقق می شود، مقدمات ساخت پارکینگ، زیبا سازی و ایجاد فضای سبز عملیاتی می شود و در نهایت مقاوم سازی صورت می گیرد.

print

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه
برنامه عملیاتی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در حراست اطلاعات، مطلوب است
امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم/ مجلس برای مشکلات اقتصادی مردم و بی آبی به ماده ۸۵ ارجاع نداد، برای طرح اینترنتی داد
“بخشی از زندگینامه دکتر شهید چمران درتکه های سنگین سرب به نمایش گذاشته شد
کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق ادارات، با اجرای مانور برق تبریز
اختتامیه جشنواره تئاتر دانشجوئی پودس، ۱۶ مرداد ماه برگزار می شود
 مطالبات بازنشستگان سال های ۹۶ و ۹۷ شرکت واحد تسویه گردید
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.