به گزارش مهر تبریز،دکتر مجید خدابخش در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با اشاره به نبود شیلتر بانوان در شهر تبریز، گفت: ایجاد این شیلتر باید در دستور کار شهرداری و اداره کل بهزیستی قرار گیرد و در خصوص وضعیت شیلترهای موجود از نظر بهداشتی و تغذیه نیز بازرسی‌های لازم انجام شود.

وی همچنین از شهرداری تبریز خواست درخصوص ایجاد گرم‌خانه برای افراد بی‌سرپناه غیرمعتاد با همکاری شورای اسلامی شهر برنامه‌ریزی و به‌عنوان یک کار اولویت‌دار و یک وظیفه اصلی به آن عمل کند.

خدابخش با قدردانی از دستگاه‌هایی مانند دانشگاه علوم پزشکی تبریز درخصوص رسیدگی به وضعیت معتادان و افراد بی‌سرپناه با وجود اینکه وظیفه ذاتی آنها نیست، تأکید کرد: شهرداری تبریز هم باید به تعهدات خود درخصوص مراکز نگه‌داری و درمان معتادان عمل کند.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه موضوع اعتیاد یک موضوع فراگیر است، گفت: اصل این موضوع، فرهنگی است و کار فرهنگی می‌طلبد و تنها پرداختن به بودجه و کارهای عمرانی کافی نیست.

وی با اشاره به اینکه حاشیه‌نشینی یکی از پنج آسیب اجتماعی اولویت‌دار کشور است، گفت: مناطق حاشیه شهر تبریز و سکونت‌گاه‌های غیررسمی در اجرای طرح کرامت در اولویت قرار گیرند.

دکتر خدابخش همچنین جان‌باختن تعدادی از هموطنان در حادثه آتش‌سوزی کشتی نفت‌کش را تسلیت گفت و برای بازماندگان این حادثه آرزوی صبر و بردباری کرد.

print