مهرتبریز-استاندار آذربایجان‌ شرقی در پیامی به هشتمین جشنواره سراسری عکس رضوی ابراز امیدواری کرد برگزاری این رویداد فرهنگی و هنری، نقطه عطفی در توسعه و تحول هنر دینی در کشور باشد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز،متن پیام دکتر مجید خدابخش به این شرح است:در یازدهم ذی‌القعده و بهترین ماه خدا، عالِم آل محمد (ص) امام رضا (ع) چون روح مُجرّد بر تن زمین دمیده و عالم خلقت را بِه از خلد مخلّد نموده است، ماهی که در آن عشق و ارادت ایرانیان به ائمه معصومین(ع) بیش از پیش متجلی می‌شود.

ملت ایران همواره به مأمنی چون بارگاه رفیع و عظیم رضوی افتخار می‌کنند چرا که وجود بابرکت حضرت شمس‌الشموس در این خاک، ایران عزیز را در مسیر آرمانی اسلام و مکتب و معارف اهل بیت (ع) قرار داده است.

سال‌هاست که در دهه کرامت شاهد خیزش عظیم هنرمندان و دوستداران اهل بیت (ع) در ادای تکلیف و رسالت سنگین ترویج فرهنگ و هنر رضوی درسراسر این سرزمین هستیم که با پیوند دادن دین و مذهب با هنر، آثاری ارزشمند را خلق می‌کنند؛ خاستگاه دین و هنر، فطرت کمال طلب، حقیقت جو و زیبا پسند آدمی است، که هدفش رشد و تعالی انسان و ایجاد جامعه‌ای ایده آل و آرمانی است.

اینک که دست‌اندرکاران جشنواره سراسری عکس رضوی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی گام برداشته و زمینه‌های تحقق این حماسه دینی و هنری را در سرزمین عشاق ولایت و این کهن دیار آمیخته و آشنا با فرهنگ و هنر ناب اسلامی و ایرانی – تبریز زرخیز – فراهم نموده‌اند تا به برکت ساحت قدسی آفتاب هشتم و به همت و ابتکار هنرمندان متعهد، جلوه هایی از مکارم و صفات حضرت امام رضا(ع)، در قالب زیبا و تاثیرگذار هنر عکس بازگو گردد، اینجانب نیز ضمن تقدیرو سپاس از همه دست اندرکاران وخادمان این رویداد هنری، امیدوارم برگزاری این جشنواره نقطه عطفی در توسعه و تحول هنر دینی کشور عزیزمان باشد.

print