۷۸ مدرسه آذربایجان شرقی، میزبان مهمانان نوروزی
۷۸ مدرسه آذربایجان شرقی، میزبان مهمانان نوروزی
مهر تبریز:معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خبر داد: ۷۸ مدرسه استان میزبان مهمانان نوروزی امسال خواهند بود.

به گزارش مهر تبریز، غلامرضا علیزاده در جلسه هماهنگی ستاد اسکان نوروزی استان با بیان اینکه پذیرش مهمانان نوروزی از هفته آخر اسفند ماه آغاز می‌شود گفت: ۴۵ مدرسه فعال و ۳۳ باب مدرسه نیز به صورت آماده‌باش و نیمه‌فعال هستند.

وی با بیان اینکه مراکز اسکان فرهنگیان استان در نوروز سال ۱۴۰۲، میزبان ۳۳۰۸ خانوار شامل ۱۳ هزار و ۴۹۴ نفر بودند، از افزایش ۱۵ درصدی مهمانان نوروزی مراکز اسکان فرهنگیان استان نسبت به سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: در تابستان سال جاری نیز ۱۶ هزار و ۸۳۱ خانوار شامل ۸۸ هزار و ۴۰۸ نفر در مراکز اسکان فرهنگیان استان پذیرش شدند.

در این جلسه اعضای ستاد اسکان نوروزی به ارائه نکته نظر‌های خود به منظور ارائه هرچه بهتر خدمات به فرهنگیان در ایام نوروز ۱۴۰۳ پرداختند که آماده‌سازی سالن‌ها و اردوگاه‌ها برای استفاده احتمالی، آماده‌سازی مدارس مورد استفاده، شناسایی اماکن تاریخی و قرار دادن بروشور‌های راهنمایی و اطلاعات در دسترس مهمانان، رفع نواقص و کمبود‌ها و ایجاد زمینه برای بازی کودکان در حیات مدارس از جمله آنها بودند.

ارزیابی محیط مدارس برای میزبانی از مهمانان، آراستگی ظاهری مدارس، برگزاری جلسات توجیهی برای میزبانان در مدارس، در اولویت قرار دادن مسائل بهداشتی و سر و سامان دادن نمازخانه به دلیل همزمانی تعطیلات نوروزی با ماه مبارک رمضان و انجام برخی کار‌های فرهنگی و پرورشی برای میزبانی از مهمانان نوروزی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.