آزمایشگاه‌های مرجع با محوریت بخش خصوصی، دانشگاه‌ها و اداره کل استاندارد ایجاد شود
آزمایشگاه‌های مرجع با محوریت بخش خصوصی، دانشگاه‌ها و اداره کل استاندارد ایجاد شود
مهرتبریز-استاندار آذربایجان شرقی بر ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی و مرجع استاندارد با محوریت بخش خصوصی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و اداره کل استاندارد استان تاکید کرد و گفت: همه آزمایشگاه‌ها در زیست‌بوم صنعت استان باید مبتنی بر این سه ضلع باشد و تنها در این صورت کارآمدی حاصل می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛مالک رحمتی در جلسه شورای استاندارد استان، گفت: اصل موضوع ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی و مرجع مورد تایید است و آذربایجان شرقی باید در این زمینه یک کار الگو و ماندگار انجام دهد.

اعتماد مردم را بزرگترین سرمایه سازمان استاندارد دانست و گفت: اعتماد مردم امانتی است که باید از آن حفظ و مراقبت کنیم و هر کاری که برای افزایش کیفیت خدمات استاندارد نیاز است انجام دهیم.

وی افزود: لازم است در کنار نشان استاندارد، ویژگی‌هایی که باعث رقابت‌پذیری و اعتماد بیشتر مردم می‌شود را هم مورد استفاده قرار دهیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برخی گزارش‌ها درخصوص طولانی بودن روند بازرسی کالاهای وارداتی در مبادی ورودی استان، گفت: انتظار داریم که در این زمینه طبق استانداردها عمل شود.

وی همچنین بر ارزیابی دقیق کالاهای صادراتی تاکید کرد و گفت: رشد تولید و استمرار صادرات در گرو صادرات محصولات باکیفیت و استاندارد است و اگر کوچکترین غفلتی در این زمینه صورت گیرد آبروی کشور و اعتبار یک صنعت دچار مشکل می‌شود.

رحمتی با اشاره به نقش نان در معیشت و سلامت مردم، بر تعریف استانداردهای لازم در زمینه تولید نان و نظارت بر رعایت آن تاکید کرد.

وی همچنین به آغاز سفرهای نوروزی اشاره و تاکید کرد: رعایت استانداردها در مراکز رفاهی بین‌راهی به صورت جدی مورد بازرسی و نظارت کارشناسان استاندارد قرار گیرد.

در این جلسه مصطفی صحرایی، مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی گزارشی از عملکرد این اداره کل در سال ۱۴۰۲ ارائه کرد.

به گفته وی در مدت یادشده، ۱۹۱ پروانه استاندارد در استان صادر شده و درآمدهای استاندارد ۵۴ درصد افزایش داشته است.