آسفالت‌ریزی بزرگترین طرح مسیرگشایی در تبریز
آسفالت‌ریزی بزرگترین طرح مسیرگشایی در تبریز
مهرتبریز-شهردار منطقه یک تبریز از آغاز آسفالت‌ریزی خیابان ۴۵ متری شهید آیت الله «سیدمحمدعلی آل هاشم» که بزرگترین مسیرگشایی تبریز است در قالب طرح بازآفرینی شهری خبر داد.


به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان شرقی؛ حمید شاهوردی افزود: مرحله نخست آسفالت ریزی در این خیابان توسط پیمانکار منطقه با چهار دستگاه فینیشر و غلطک به صورت همزمان در باند تندرو و ضلع جنوبی محدوده کیلومتر ۲۴۰ تا ۷۸۰ انجام شد.

شهردار منطقه یک تبریز ادامه داد: این طرح یکی از بزرگترین پروژه‌های شهر است که پس از سال‌ها بلاتکلیفی، در سال ۱۴۰۲ با حمایت‌های شورای اسلامی شهر و شهردار تبریز وارد فاز عملیاتی شد و تملک و اجرای آن توسط این منطقه شهرداری به اجرا در آمد. شاهوردی ادامه داد: مسیرگشایی این خیابان در سه مرحله به صورت شبانه روزی آغاز و با توجه به وجود ۶۵۰ ملک در این مسیر، اقدامات لازم برای تملک واحد‌ها انجام شد.

وی یادآور شد: طرح تملک واحد‌ها هم اکنون با پیشرفت ۸۰ درصدی در حال انجام است و همزمان با آسفالت ریزی مسیر، تملک بقیه املاک نیز به صورت نقدی و غیر نقدی ادامه دارد.

(فینیشر دستگاه راهسازی است که با دریافت آسفالت یا بتن از کامیون آن را با ضخامت و طول و عرضی تعریف شده توسط اپراتور بر روی سطحی تعریف شده که این سطوح کف جاده‌ها و پارکینگ‌ها است پهن می‌کند)