آغاز پرواز‌های نوروزی فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز از ۲۳ اسفند ۱۴۰۲
آغاز پرواز‌های نوروزی فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز از ۲۳ اسفند ۱۴۰۲
مهرتبریز-مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان شرقی گفت: پیش بینی می شود تعداد پرواز‌های نوروزی فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز به بیش ۶۲۰ پرواز رفت و برگشت برسد.

 

به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان شرقی رامین آذری گفت: پرواز‌های نوروزی فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز از ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ آغاز شده است و تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این مدت ۱۸ شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی عهده دار جا به جایی مسافران نوروزی فرودگاه تبریز خواهند بود.

آذری ادامه داد: شهر‌های مختلف کشور ترکیه از جمله استانبول، آدانا، آنکارا، دنیزلی، کایسری و مقاصدی مانند بغداد و دبی در مسیر‌های خارجی و شهر‌های مشهد مقدس، جزیره کیش، شیراز و تهران جزو پرتقاضا‌ترین مسیر‌های داخلی فرودگاه تبریز در ایام نوروز هستند.

وی در خصوص برنامه‌های فرهنگی ویژه نوروز در فرودگاه تبریز هم گفت: با توجه به تقارن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان، برنامه‌های فرهنگی و هنری در ترمینال‌های فرودگاه تبریز با رویکرد نشاط آفرینی و هم چنین پاسداشت سنت‌های ماه مبارک مانند برنامه “افطاری ساده” اجرا می‌شود.

امسال ۱۱ هزار و ۸۶۳ پرواز از فرودگاه تبریز انجام شده است که نسبت به ۱۰ هزار و ۴۴۸ پرواز سال قبل از افزایش ۱۴ درصدی برخوردار است.

در همین مدت تعداد یک میلیون و ۴۸۴ هزار و ۸۵۲ نفر مسافر داخلی و خارجی نیز از این فرودگاه جا به جا شده اند که در این حوزه نیز شاهد رشدی ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.

هم اکنون ۱۴ شرکت هواپیمایی در ۱۵ مسیر داخلی و خارجی پرواز‌های خود از فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز را انجام می‌دهند.