اتمام حفاری فاز اول خط ۲ متروی تبریز به طول ۱۰ کیلومتر
اتمام حفاری فاز اول خط ۲ متروی تبریز به طول ۱۰ کیلومتر
مهرتبریز-مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز از اتمام حفاری فاز اول خط ۲ به طول ۱۰ کیلومتر از میدان قراملک تا میدان دانشسرا خبر داد.

مهرتبریز-مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز از اتمام حفاری فاز اول خط ۲ متروی تبریز به طول ۱۰ کیلومتر از میدان قراملک تا میدان دانشسرا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ یعقوب وحید کیا با اعلام این خبر گفت: در ۲ سال گذشته مجموعه سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز در راستای اطلاع رسانی شفاف و صادق به شهروندان، اقدام به نصب روز شمار در پروژه‌های ناقص متروی تبریز کرده است.

وی افزود: با حمایت شهردار تبریز، اعضای شورای اسلامی شهر و مجموعه عوامل مدیریتی استانی و شهری در طلیعه چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران حفاری فاز اول خط ۲ متروی تبریز به طول ۱۰ کیلومتر به اتمام رسید.

وحیدکیا خاطرنشان کرد: این اقدام ارزشمند در حالی به وقوع پیوسته که مشکلات اساسی و بنیادی گریبانگیر پروژه خط ۲ متروی تبریز بود ولی با توجه و تاکید ویژه شهردار تبریز و تمامی عوامل دخیل در پروژه، به سامان مطلوب رسید.

وی افزود: همزمان با اتمام حفاری فاز اول خط ۲ ، عملیات اجرایی ساخت ایستگاه‌های این فاز به صورت شبانه روزی در دست اجرا است  و تلاش داریم  مطابق  زمانبندی و روز شمار نصب شده به تکمیل برسد.

خط ۲ متروی تبریز به طول حدود ۲۲٫۴ کیلومتر شامل ۲۰ ایستگاه از محدوده زمین‌های قراملک  (کارخانه کود آلی) شروع شده، از طریق خیابان وحدت و میدان قراملک (اولین ایستگاه) و پس از عبور از زیر خیابان آخونی، خیابان قدس، سه راه امین، میدان دانشسرا، وارد خیابان عباسی شده و تا میدان شهید فهمیده امتداد یافته و در ادامه مسیر به سمت سه راهی ولیعصر ، میدان استاد معین و در نهایت در میدان بسیج خاتمه می‌یابد. در طرح توسعه این خط، گذر از منطقه خاوران و اتصال به ایستگاه راه‌آهن خاوران در مسیر راه‌آهن تبریز-میانه در نظر گرفته شده است. قرار است فاز نخست این خط، سال ۱۴۰۴ به بهره برداری برسد.