ارزش‌های فرهنگ ایثار و شهادت در آثار کارگاه رسم شاهدان شیدایی به زیبایی ترسیم شده‌ است
ارزش‌های فرهنگ ایثار و شهادت در آثار کارگاه رسم شاهدان شیدایی به زیبایی ترسیم شده‌ است
مهر تبریز: فرمانده سپاه عاشورا در بازدید از کارگاه نقاشی "رسم شاهدان شیدایی" گفت: ارزش‌های فرهنگ ایثار و شهادت در آثار هنرمندان حاضر در این رویداد به زیبایی ترسیم شده‌ است.

به گزارش مهر تبریز، سردار سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلیزاده، فرمانده سپاه عاشورا در بازدید آثار هنرمندان شرکت کننده در کارگاه نقاشی”رسم شاهدان شیدایی” گفت: در آستانهٔ برگزاری کنگرهٔ ملی بزرگداشت ۱۰ هزار شهید آذربایجان‌شرقی، در راستای قدردانی و ماندگارسازی آرمان و آثار شهدای دفاع مقدس، مقاومت و مدافعین حریم عصمت و طهارت، سلامت و امنیت در این رویداد هنری شاهد حضور هنرمندان عزیز برجستهٔ ملی و استانی در شهر تبریز هستیم.

سردار عباسقلیزاده با بیان توصیف این رویداد هنری از ترسیم فداکاری‌ها و ایثارگری‌های شهدا گفت: در این کارگاه شاهد آثار برجسته و هنرمندانه‌ای هستیم که اگر کسی به آرمان، اهداف و حماسه‌آفرینی شهدا توجه داشته باشد، تمام اقدامات آسمانی و ماندگار شهدا، ظرافت کاری رزمندگان و احساسات و ارزش‌های فرهنگ ایثار و شهادت در آثار ظریف و هنرمندانه عزیزان به زیبایی ترسیم شده‌اند.

فرمانده سپاه عاشورا با تأکید بر لزوم نشر و استفادهٔ آثار این رویداد اذعان کرد: به‌خاطر استفاده از ذوق هنرمندان و جهت ماندگارسازی راه و آرمان شهدا از این آثار در نمایشگاه‌های دیگر استفاده خواهيم کرد تا هنرمندان دیگر از این آثار اقتباس کنند و با ذوق هنری خود، از این آثار سوژه بگیرند.

سردار عباسقلیزاده افزود: هر اقدام که به‌صورت هنرمندانه برای تبیین آرمان‌های شهدا باشد و ارزش‌های ایثار و شهادت را ماندگار کند، قدمی در راستای ادای دین و تکلیف به شهدا و رزمندگانی است که ما امروز به این عزیزان مدیونیم.

فرمانده سپاه عاشورا با تمجید از شهرداری تبریز و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز به جهت برگزاری این رویداد، با اشاره به درخشان و برجسته بودن آثار رویداد هنری رسم شاهدان شیدایی گفت: این آثار نشان‌گر آسمانی‌بودن، روحیهٔ لطیف، شجاعت و قدرتمندی شهدا هستند.

نگاه هنرمندان نقاش به مفهوم رسم شاهدان شیدایی، ارزشمند و متعالی است

معاون فرهنگی و هنری سپاه عاشورا در بازدید از رویداد هنری رسم شاهدان شیدایی، این اقدام را یکی از بهترین رویدادهای مرتبط با کنگره ملی بزرگداشت ۱۰ هزار شهید آذربایجان‌شرقی دانست.

به‌گزارش مهر تبریز، غلامرضا سیفی، معاون فرهنگی و هنری سپاه عاشورا نیز در بازدید از کارگاه نقاشي”رسم شاهدان شیدایی” گفت: دو مطالبهٔ اساسی رهبر انقلاب در برگزاری کنگره‌های ملی شهدا ذکر و یاد و نام شهدا و انتقال پیام شهداست.

سیفی ادامه داد: این رویداد یکی از بهترین رویدادهای مربوط به کنگرهٔ ملی بزرگداشت ۱۰ هزار شهید آذربایجان‌شرقی است که ‌هم در معرفی شهدا و هم در انتقال پیام شهیدان موفق عمل کرده است.

وی با اشاره‌ به لزوم به کارگیری و نشر این آثار در قالب‌ها و پلتفرم‌های مختلف گفت: در حوزه بیلبوردهای شهری، در سطح دانشگاه‌ها، مدارس و در حوزه فضای مجازی از این آثار استفاده خواهیم کرد.

معاون فرهنگی سپاه عاشورا با معرفی خود به‌عنوان خادم کنگرهٔ ملی ۱۰ هزار شهید گفت: از متولیان امر در شهرداری تبریز و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز که این رویداد تأثیرگذار و تولیدمحور را به راه انداختند و به سرانجام رساندند و هنرمندان ملی و استانی را گرد هم آوردند قدردانی می‌کنم.

گفتنی است کارگاه نقاشي «رسم شاهدان شيدايي» همزمان با برگزاري كنگره ۱۰ هزار شهيد استان با حضور نقاشان برجسته ملي و استان در روايت تصوير مقاومت و حماسه شهداي آذربايجان از پنجشنبه و جمعه، نهم و دهم آذرماه از ساعت ۱۰ صبح تا اذان مغرب و عشا در صحن مسجد تاريخي كبود تبريز به همت سازمان فرهنگي اجتماعي ورزشي شهرداري تبريز، شهرداری منطقه یک تبریز، شورای اسلامی شهر تبریز، بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن هنر های تجسمی برگزار می شود.