استقرار ۲۲۰ تیم پلیس راه در محور‌های ارتباطی آذربایجان‌شرقی
استقرار ۲۲۰ تیم پلیس راه در محور‌های ارتباطی آذربایجان‌شرقی
مهرتبریز-رئیس پلیس راه‌ آذربایجان شرقی گفت: در آستانه سال جدید و آغاز سفر‌های نوروزی تعداد ۲۲۰ تیم پلیس راه در محور‌های ارتباطی استان مستقر شدند.

 

 

به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان شرقی، سرهنگ آبراهه گفت: پلیس راه آذربایجان شرقی هم راستا و در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی و خدماتی با تمام امکانات و بهره گیری از نیروی انسانی موجود در خدمت آحاد مردم و مسافران نوروزی است تا تعطیلات نوروزی با کمترین میزان مخاطرات جاده‌ای در منطقه به پایان برسد.

وی اظهار کرد: تیم‌های گشت و مراقبت‌های ویژه پلیس راه آذربایجان شرقی در تمام جاده‌ها به خصوص محور‌های حادثه خیز به طور شبانه روزی مستقر شده اند تا با ارائه خدمات بهینه و نیز جلوگیری از تخلفات احتمالی رانندگی زمینه ساز انجام سفر‌های بدون حادثه برای هموطنان باشند.

سرهنگ آبراهه رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی توجه به هشدار‌های پلیس و رانندگی با هوشیاری کامل و در ساعات روز را از جمله توصیه‌های خود به مسافران نوروزی و رانندگان وسایل نقلیه بیان کرد و خواستار توجه کامل به هشدار‌های پلیس در جاده‌های استان شد.

وی یکی از دلایل اصلی بروز حوادث رانندگی در جاده‌ها را خواب آلودگی رانندگان اعلام و اضافه کرد: طبق آمار‌های موجود بیش از ۷۰ درصد تصادفات جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری ورودی شهر‌ها اتفاق می‌افتد که این امر نشان دهنده خستگی بیش از حد رانندگان است.

سرهنگ آبراهه استراحت کامل و رانندگی در شرایط معمول را از مهمترین عوامل کاهش تصادفات جاده‌ای بیان کرد.