اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مرغداران استان درخصوص آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان
اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مرغداران استان درخصوص آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان

مهرتبریز- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، بر راه‌اندازی شبکه مجازی در راستای اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مرغداران استان تأکید کرد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛تراب محمدی در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان، گفت: صنعتی شدن و رقابت بشر برای بقا و زندگی، […]

مهرتبریز- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، بر راه‌اندازی شبکه مجازی در راستای اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مرغداران استان تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛تراب محمدی در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان، گفت: صنعتی شدن و رقابت بشر برای بقا و زندگی، عوارض و تهدیدهایی داشته است که شیوع بیماری‌های مختلف از جمله این تهدیدهاست.

وی با بیان اینکه در بحث آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی کاستی‌هایی وجود دارد، گفت: فرمانداران، بخشداران و دهیاران با همکاری صداوسیما و رسانه‌ها خلاءهای موجود در این زمینه را رفع کنند.

محمدی افزود: نقش فضای مجاز ی در آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به مرغداران استان بسیار مهم است و در این راستا باید شبکه مجازی مستقل برای مرغداران استان ایجاد شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی همچنین پرهیز از بخشی‌نگری از سوی دستگاه‌های اجرایی استان را مورد تأکید قرار داد و گفت: تمام دستگاه‌ها موظف به همکاری، هماهنگی و پیگیری مصوبات و دستورالعمل‌ها هستند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی نیز با اشاره به شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخی از استان‌های شمالی و مرکزی کشور، گفت: با توجه به فصل مهاجرت پرندگان، باید تدابیر پیشگیرانه در این خصوص انجام شود.

محمدباقر آقایی همچنین در مورد پشه آئدس که در شهر بندرعباس و استان هرمزگان دیده شده وناقل چهار بیماری است، گفت: این پشه‌ها بیشتر از طریق جابجایی کالا وارد می‌شوند و با توجه به اینکه واکسن خاصی هم ندارد، شیوع آن نگران‌کننده است.

وی ضمن اعلام لایه‌های ایمنی، امنیت و دفاع در حوزه پدافند غیرعامل و پدافند زیستی، منشأ تهدیدهای زیستی را طبیعت و موجودات زنده، اقدامات تروریستی و بیوترویستی و جنگ زیستی برشمرد.

در این جلسه مدیرکل دامپزشکی استان درخصوص آخرین وضعیت بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز درخصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان به ارائه گزارش پرداختند.