افزایش ۱.۵ میلیون تن به محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم
افزایش ۱.۵ میلیون تن به محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم

استاندار آذربایجان شرقی از مشارکت و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی ​به میزان ۱۰ هزار میلیارد تومان خبر داد. به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ عابدین خرم رضوی در گفت و گوی یک ساعته با خبرنگاران با ارایه دستاوردهای دولت در آذربایجان شرقی، افتتاح ۹۵ هکتار گلخانه در استان را در سالجاری […]

استاندار آذربایجان شرقی از مشارکت و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی ​به میزان ۱۰ هزار میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ عابدین خرم رضوی در گفت و گوی یک ساعته با خبرنگاران با ارایه دستاوردهای دولت در آذربایجان شرقی، افتتاح ۹۵ هکتار گلخانه در استان را در سالجاری نمونه ای از فعالیت های مدیریت ارشد آذربایجان شرقی به منظور مدیریت پهنه های آبی برشمرد که علاوه بر رفع نیازهای داخلی، بخش مهمی از محصولات به خارج از کشور نیز صادر می شود.

وی مجموع گلخانه های آذربایجان شرقی در حال حاضر را ۳۱۸ هکتار اعلام و اضافه کرد: از این نظر رتبه سوم کشوری را در اختیار داریم و با تداوم کشت گلخانه ای و با بهره برداری از طرح های جدید این میزان کشت گلخانه ای در سال های آینده افزایش چشم گیری خواهد داشت.

خرم توجه به مکانیزاسیون اراضی کشاورزی را از دیگر اقدمات دولت در آذربایجان شرقی دانست که در این ارتباط ضمن صرفه جوئی در مصرف آب به خصوص در دشت تبریز، زمینه های لازم و کافی برای افزایش محصولات تولیدی نیز فراهم می شود.

به گفته وی در یک سال اخیر چهار هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان شرقی مکانیزه شده و در واقع ماهانه ۲۰۰ هکتار به این اراضی اضافه می شود.

وی مجموع تولیدات کشاورزی آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۹ را ۴.۵ میلیون تن اعلام کرد که این رقم در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ و سالجاری به میزان ۱.۵ میلیون تن اضافه شده که دستاوردی کم نظیر و چشم گیر در حوزه کشاورزی و آب به شمار می رود.