افزایش ۳۴ درصدی آسفالت راه‌های روستایی کشور
افزایش ۳۴ درصدی آسفالت راه‌های روستایی کشور
مهرتبریز-معاون ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی راهداری کشور از افزایش ۳۴ درصدی آسفالت راه‌های روستایی کشور در دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در آذربایجانشرقی؛مقبلی از افزایش ۳۴ درصدی آسفالت راه‌های روستایی کشور در دولت سیزدهم خبر داد و افزود: از ابتدای دولت سیزدهم هفت‌هزار و ۱۱۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و افزایش عملکرد ۳۴ درصدی نسبت به دولت پیشین رقم خورده است.

مقبلی گفت: هم‌اکنون ۲ هزار و ۵۰ پروژه روستایی به طول هشت‌هزار و ۹۹۵ کیلومتر در حال اجرا است که در هدف گذاری امسال ساخت، بهسازی و آسفالت سه‌هزار کیلومتر راه روستایی برنامه‌ریزی شده است.

وی گفت: برای امسال ۱۱۷ هزار کیلومتر در حوزه راه روستایی ایمن سازی، خط کشی، نصب علایم، آسفالت و روکش و برای ۳۸ هزار کیلومتر راه فرعی از منابع استانی تامین اعتبار خواهد شد.

شهسواری نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی هم ضریب برخورداری راه‌های روستایی در شهرستان‌های هشترود و چاراویماق را نسبت به کشوری و استانی خیلی پایین دانست و گفت: ضریب کشوری ۸۵ و استانی ۷۵ است ولی شهرستان هشترود ۶۶ و چاراویماق ۵۵ است.

وی خواستار ادامه عملیات جاده هشترود-دامناب شد و گفت: این جاده به جاده مرگ مشهور است و ناایمن بودن آن باعث بروز تصادف می‌شود.

شهسواری آسفالت راه روستایی آتش بیگ را خواستار شد.

علیزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان آذربایجان شرقی گفت: ۲۲ کیلومتر راه روستایی هشترود آسفالت ریزی و راه‌های روستایی درین سو و کریم آباد با اختصاص قیر بازسازی خواهند شد.

قشلاقی فرماندار شهرستان هشترود هم فرسوده بودن ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری هشترود را معضل این اداره عنوان کرد و گفت: با توجه به برف گیر بودن برخی جاده‌ها علی الخصوص در منطقه سهند آباد باید ماشین آلات برف روبی مجهز در این محور مستقر شوند.

وی گفت:با توجه به شرایط پراکندگی روستا‌ها و کوهستانی بودن برخی راه‌ها نیاز به تجهیز ماشین آلات سنگین و برف خور در منطقه است.

وی در ادامه خواستار اعتبار لازم و کافی برای اورهال نمودن ماشین آلات اداره راهداری شد.
ش/ ایازی خبرنگار آرمان تبریز