برنامه‌های دفاع مقدس امسال با شعار راهبردی «ما متحد هستیم»برگزار می شود
برنامه‌های دفاع مقدس امسال با شعار راهبردی «ما متحد هستیم»برگزار می شود
مهر تبریز: مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی گفت: «ما متحد هستیم»، شعار راهبردی امسال هفته در برنامه‌های دفاع مقدس است.

به گزارش مهرتبریز، امیر دریادار دوم «رضا عباسی» در نشست خبری با اصحاب رسانه ویژگی های مهم جنگ ترکیبی نامتعارف بودن، ناشناخته بودن و نامشخص بودن جبهه و تجهیزات عنوان کرد و افزود: رزمندگان این عرصه خبرنگاران و اهالی رسانه هستند که باید با تیزبینی و شناخت دقیق عرصه جنگ بتوانند کشور و به خصوص نسل جدید و جوان را از ترکش های حملات جنگ ترکیبی مصون نگه دارند.

وی با تاکید بر اینکه رسالت اصلی در بیان و توضیح ناگفته ها و ابعاد مختلف دفاع مقدس بر عهده رسانه ها است،افزود: بی تردید انتشار هر خبر و گزارش از دوران هشت سال دفاع مقدس می تواند در بسط و گسترش این فرهنگ و گنج بی نظیر تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران همانند رزمندگان در خط مقدم قرار دارند، یادآور شد: اگر رسانه ها نسبت به رفع شبهات، بدگمانی ها و تردیدهای نسل جوان نسبت به هشت سال دفاع مقدس بی تفاوت بوده و ایفای نقش نکنند، گسست بین نسلی جامعه را در برگرفته و بسیاری از دستاوردهای عظیم انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به ورطه فراموشی سپرده می شود.

امیر عباسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شعار امسال هفته دفاع مقدس «ما متحد هستیم»، اعلام شده است، گفت: همه ما در راستای تحقق آرمان های امام راحل، دفاع مقدس و جبهه مقاومت متحد و در یک جغرافیا هستیم.

وی افزود: در این هفته که برنامه های مختلف آن در آذربایجان شرقی از فردا آغاز و تا هفتم مهرماه تداوم خواهد داشت، در حوزه های فرهنگی، عقیدتی، سیاسی، اجتماعی و ورزشی بالغ بر ۲ هزار عنوان برنامه در شهرها، بخش ها و روستاهای استان اجرا خواهد شد.

وی دیدار فرماندهان نظامی و انتظامی مستقر در آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان، رونمایی از تعداد ۱۰ عنوان کتاب دفاع مقدس، افتتاح و بهره برداری از نخستین شهرک بازی های یارانه ای ویژه کودکان و نوجوانان در پارک شمیم پایداری، بازسازی عملیات الی بیت المقدس طی هشت شب در پارک شمیم پایداری، برگزاری رژه نیروهای مسلح در میدان آذربایجان، برپایی نمایشگاه دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس در پارک ائل گلی تبریز، تجلیل از رزمندگان در استانداری، تجلیل از رزمندگان خط مقدم دوران جنگ در هتل ائل گلی و رونمایی از سه عنوان سوژه در باغ موزه دفاع مقدس را از جمله برنامه های مهم هفته دفاع مقدس در آذربایجان شرقی برشمرد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی توجه به نقش بانوان در هشت سال دفاع مقدس و نیز نسل جدید و جوان را از مولفه های مهم برنامه های امسال هفته دفاع مقدس در کشور و آذربایجان شرقی بیان کرد و افزود: بر همین اساس ۵۰ درصد مجموع برنامه های این هفته قشر بانوان و جوانان و نوجوانان را در بر می گیرد.

امیر عباسی ادامه داد: در طول هشت سال دفاع مقدس بسیاری از مادران و زنان ایران اسلامی در عرصه های مختلف پشت جبهه دلاوری، از خود گذشتگی و جان فشانی های بی مانندی از خود با یادگار گذاشتند که نباید این مهم از یادها فراموش شود.

وی عطرافشانی و غباروبی از مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس در تمام آرامستان های استان و در تبریز محل وادی رحمت را مورد اشاره قرار داد و گفت: این مراسم برخلاف سال های قبل که در نخستین روز هفته دفاع مقدس برگزار می شد، امسال به هفتم مهرماه موکول شده است.

وی رونمایی از سه یادمان شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس در روستای مایان، مجتمع تراکتورسازی تبریز و شهر ممقان را از دیگر برنامه های هفته گرامیداشت دفاع مقدس بیان و اضافه کرد: اکران فیلم شهید محققی در پایگاه دوم شکاری تبریز و نیز ارتباط تصویری یکهزار و ۲۰۰ نفر از رزمندگان آن دوران با فرماندهی کل قوا از دیگر برنامه های این هفته است.