تاکید استاندار آذربایجان شرقی برتوسعه کشت گلخانه‌ای درمنطقه آزاد ارس
تاکید استاندار آذربایجان شرقی برتوسعه کشت گلخانه‌ای درمنطقه آزاد ارس

مهرتبریز-استاندار آذربایجان‌شرقی در جریان بازدید از پروژه‌های انتقال آب در منطقه آزاد ارس، به بزرگترین مجتمع گلخانه‌ای هیدروپونیک خاورمیانه سر زد و در جریان فرآیند تولید و محصولات این واحد قرار گرفت. به گزارش خبرنگار ما در تبریز،مجتمع “ارس تارلا امین و امیر” با اشتغال ۱۳۰۰ نفری از کارشناسان و کارگران حرفه‌ای، به تولید انواع […]

مهرتبریز-استاندار آذربایجان‌شرقی در جریان بازدید از پروژه‌های انتقال آب در منطقه آزاد ارس، به بزرگترین مجتمع گلخانه‌ای هیدروپونیک خاورمیانه سر زد و در جریان فرآیند تولید و محصولات این واحد قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز،مجتمع “ارس تارلا امین و امیر” با اشتغال ۱۳۰۰ نفری از کارشناسان و کارگران حرفه‌ای، به تولید انواع گوجه و فلفل دلمه‌ای می‌پردازد. این واحد تولیدی و غذایی طبق گفته مدیران گلخانه، امسال ۴۰هزار تن محصول به عمل آورده و ۸۰ درصد تولیدات با استانداردهای لازم به صادرات اختصاص دارد که عمدتا در بازار روسیه به فروش می‌رسد. همچنین بیش از ۷۰درصدِ فرآیند احداث و تولید در این مجتمع از مواد اولیه داخلی برخوردار بوده است.

عابدین خرّم در این بازدید ضمن بررسیِ موانعِ افزایشِ تولید در این گلخانه، دستورات و هماهنگی‌های لازم را برای سهولت صادرات و فروش در بازارهای داخلی به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کرد.

وی همچنین از مالکان این مجتمع درخواست کرد تا ظرفیت‌های خود را برای اشتغال‌زایی بیشتر و افزایش تولید مبتنی بر آخرین یافته‌های علمی به کار گیرند.