تشدید نظارت بر بازار شب عید و ماه مبارک رمضان
تشدید نظارت بر بازار شب عید و ماه مبارک رمضان
مهر تبریز: معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از تشدید نظارت بر بازار شب عید و ماه مبارک رمضان در استان خبر داد و گفت: به منظور کنترل و نظارت دقیق بر بازار، طرح تشدید نظارت بر بازار شب عید و ماه مبارک رمضان اجرا می شود.

به گزارش مهر تبریز، یوسف پایدار در نشست تبیینی با مدیران اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی تبریز با حضور معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت این اداره کل افزود: طرح تشدید نظارت بر بازار شب عید و ماه مبارک رمضان از اول اسفند تا پایان فروردین سال آینده به منظور کنترل کالاهای اساسی و مایحتاج مردم با همکاری اداره صمت، اتاق اصناف، اتحادیه های صنفی و بسیج اصناف اجرا می شود.

وی ادامه داد: تمام اصناف باید مواردی مانند درج قیمت، رعایت قیمت مصوب، دریافت سود قانونی و صدور فاکتور رسمی را رعایت کنند.

پایدار با تاکید بر این که مجوز فروش ویژه اجناس تمام اصناف باید از اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه اخذ شود، گفت: بازرسی از انبارها و اماکن نگهداری کالاها، عمده فروشی ها، میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای در اولویت رسیدگی و بازرسی این اداره کل قرار دارد.

معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: با واحدهای متخلفی که اقدام به گران‌فروشی، تقلب، احتکار، کم فروشی و فروش اجباری کنند به شدت برخورد می شود.

لازم به ذکر است؛ شهروندان عزیز می‌توانند هر گونه تخلف را در استان از طریق سامانه ۱۲۴ اطلاع رسانی کنند.