سامانه ثبت نام رایگان نهال میوه راه‌اندازی شد
سامانه ثبت نام رایگان نهال میوه راه‌اندازی شد
مهرتبریز-مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز از راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام رایگان نهال میوه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ سیامک آسیایی با اعلام این خبر تصریح کرد: در آستانه فرارسیدن هفته درختکاری و جهت ترویج بیشتر فرهنگ نهالکاری در سطح شهر، شهرداری تبریز با اطلاع‌رسانی عمومی و ثبت‌نام اینترنتی نسبت به اجرای طرح “خانه سبز” و کاشت نهال رایگان میوه در داخل حیاط و جلو منازل مسکونی و نیز محوطه مجتمع‌های مسکونی اقدام کند.

وی در این زمینه، خاطرنشان کرد: همشهریان عزیزی که متقاضی کاشت نهال در حیاط و یا مقابل منازل خود و یا در محوطه مجتمع‌های مسکونی هستند می‌توانند تا ۱۵ اسفند ماه سال جاری با مراجعه به وب سایت سازمان سیما، منظر و فضای سبز به آدرس parks.tabriz.ir نسبت به ثبت درخواست خود و تعیین تعداد و نوع نهال مورد نظر اقدام کنند.

آسیایی افزود: بعد از پایان مهلت ثبت‌نام که پنجم اسفندماه سالجاری تعیین شده است همکاران حوزه سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز با مراجعه به آدرس‌های اعلام شده به تفکیک مناطق نسبت به کاشت نهال‌های درخواستی اقدام خواهند کرد.

وی نهال‌های میوه رایگان را از نوع آلبالو، بادام، سیب، زردآلو، گوجه‌سبز و آلو عنوان کرد که مطابق درخواست همشهریان عزیز در محل‌های مورد نظر کاشته خواهند شد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز همچنین از اجرای طرح ویژه “مدارس سبز” نیز همزمان با هفته درختکاری خبر داد که مقدمات اجرای این طرح نیز طی همکاری با اداره کل آموزش و پرورش استان در حال انجام است.

آسیایی در خصوص روند اجرای طرح “مدارس سبز” گفت: همکاران شهرداری تبریز در مدارس و مراکز آموزشی که امکان و بستر مناسب کاشت را داشته باشند حضور و نسبت به غرس نهال‌های مناسب اقدام و جهت نگهداری به خود مدارس تحویل خواهند داد.