سفیر ایران در آلمان احضار شد
سفیر ایران در آلمان احضار شد
مهرتبریز- وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که پس از دریافت یک اطلاعیه مکتوب در خصوص حکم متهم پرونده حمله به کنیسه‌ای در شهر بوخوم در سال ۲۰۲۲، سفیر ایران را احضار کرده است.

به گزارش شبکه شرق،وزارت خارجه آلمان چهارشنبه «اول فروردین ماه ۱۴۰۳»، با تکرار اتهام خود در رابطه با دست داشتن نهاد‌های ایرانی در حمله به کنیسه‌ای در شهر بوخوم در سال ۲۰۲۲، سفیر ایران را احضار کرد.

وزارت خارجه آلمان چهارشنبه، در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) اعلام کرد که پس از دریافت یک اطلاعیه مکتوب در خصوص حکم متهم پرونده حمله به کنیسه‌ای در شهر بوخوم در سال ۲۰۲۲، سفیر ایران را احضار کرده است.

وزارت خارجه آلمان افزوده است: ما اکنون این حکم را در اختیار سایر شرکای خود و نهاد‌های اروپایی قرار داده و بررسی‌های لازم را در خصوص گام‌های بعدی انجام خواهیم داد.

یک فرد ایرانی-آلمانی به اتهام حمله به کنیسه‌ای در شهر بوخوم، در سال ۲۰۲۲، در دسامبر گذشته، به تحمل ۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شده بود.

برلین ادعا می‌کند متهم قصد حمله به این کنیسه را داشته، اما حمله او با پرتاب یک بمب آتش‌زا به ساختمان مدرسه‌ای در مجاورت آن کنیسه ناکام مانده است.

برلین مدعی است این فرد ایرانی-آلمانی برنامه‌ریزی برای این اقدام را با کمک تهران انجام داده بوده است.

آلمان پیشتر نیز کاردار ایران را در ماه دسامبر در ارتباط با این حادثه احضار کرده بود.

دولت آلمان تاکنون سندی برای تایید ادعا‌های خود در خصوص این حادثه ارائه نکرده است.
منبع: ایرنا