ضرورت توسعه فضای سبز در بافت‌های صنعتی جنوب غرب تبریز
ضرورت توسعه فضای سبز در بافت‌های صنعتی جنوب غرب تبریز

مهرتبریز-شهردار تبریز با پیش‌بینی تاثیرات مثبت احیای باغات لاله در سطح منطقه، بر ضرورت توسعه فضای سبز در بافت‌های صنعتی جنوب غرب تبریز تاکید کرد. به گزارش خبرنگارما در تبریز؛ عباس رنجبر طی بازدید از باغات لاله اظهار کرد: توسعه و احیای باغات لاله با کمترین هزینه با بهترین بهره‌وری در جنوب غرب تبریز توسط […]

مهرتبریز-شهردار تبریز با پیش‌بینی تاثیرات مثبت احیای باغات لاله در سطح منطقه، بر ضرورت توسعه فضای سبز در بافت‌های صنعتی جنوب غرب تبریز تاکید کرد.

به گزارش خبرنگارما در تبریز؛ عباس رنجبر طی بازدید از باغات لاله اظهار کرد: توسعه و احیای باغات لاله با کمترین هزینه با بهترین بهره‌وری در جنوب غرب تبریز توسط شهرداری منطقه ۷ صورت گرفته است که پیش‌بینی می‌شود نمونه کامل یک پارک کشاورزی در سطح ملی و منطقه‌ای باشد.
وی با اشاره به همکاری مهندسان و مشاوران کشاورزی برای طراحی این باغات، گفت: از اهالی منطقه جنوب غرب تبریز که در زمینه کشاورزی فعالیت دارند، دعوت می‌شود تا نسبت به تدوام فعالیت‌های خود در این زمینه و در این پارک کشاورزی اقدام کنند و شهرداری تبریز نیز در این صورت از آنها حمایت خواهد کرد.

رنجبر ضمن قدردانی از تلاش‌ها و زحمات شهرداری منطقه ۷ تبریز در اجرای این طرح و احیای باغات لاله افزود: پارک کشاورزی درون‌شهری به عنوان یکی از نخستین نمونه‌های پارک در این زمینه می‌تواند زمینه رونق کشاورزی و اشتغال اهالی فعال در این منطقه را فراهم کند.

وی همچنین توسعه و احیای باغات کشاورزی درون‌شهری را یکی از اهداف و چشم‌اندازهای مدیریتی خود عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک باغات درون‌شهری تبریز بار دیگر احیا شده و توسعه یابند.

شهردار تبریز ضمن تاکید بر توسعه فضای سبز در بافت‌های صنعتی و کارگاهی گفت: شهرداری تبریز به دو صورت می‌تواند فضای سبز را در راستای دستیابی به توسعه پایدار و کاهش آلودگی هوا توسعه دهد که وهله نخست، تملک زمین‌ها و تغییر کاربری آنها به فضای سبز بوده و راهکار دیگر، ایجاد فضای سبز در فضاهای باز بافت‌های صنعتی با همکاری صنایع است.

وی افزود: ضروری است که صاحبان صنایع نسبت به آلودگی‌های ناشی از فعالیت‌های مجموعه‌های خود با شهرداری همکاری کرده و نسبت به کاهش آن همت داشته باشند و در این راستا شهرداری تبریز با ارائه نهال‌های رایگان به صاحبان صنایع، از این اقدام آنها حمایت خواهد کرد.