مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز خبر داد؛ جمع‌آوری ۴۶۸ دستگاه استخراج غیر مجاز رمز ارز در سال جاری در تبریز
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز خبر داد؛ جمع‌آوری ۴۶۸ دستگاه استخراج غیر مجاز رمز ارز در سال جاری در تبریز

مهرتبریز- مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از جمع‌آوری ۴۶۸ دستگاه استخراج غیر مجاز رمز ارز در سال‌جاری در تبریز خبر داد. به گزارش خبرنگار ما از تبریز، سومین جلسه کمیته استانی مبارزه با مراکز غیر قانونی استخراج رمز ارز در سال ۱۴۰۱ با حضور اعضای کمیته، در شرکت توزیع نیروی برق تبریز برگزار […]

مهرتبریز- مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از جمع‌آوری ۴۶۸ دستگاه استخراج غیر مجاز رمز ارز در سال‌جاری در تبریز خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما از تبریز، سومین جلسه کمیته استانی مبارزه با مراکز غیر قانونی استخراج رمز ارز در سال ۱۴۰۱ با حضور اعضای کمیته، در شرکت توزیع نیروی برق تبریز برگزار شد.
عباس حسامی در این جلسه گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱، تعداد ۷۴ مرکز استخراج رمز ارز غیر مجاز و ۴۶۸ دستگاه استخراج غیر مجاز در حوزه توزیع برق تبریز شناسایی و جمع‌آوری شده است. هم‌چنین ۵۰ مرکز غیر مجاز در حوزه توزیع برق آذربایجان‌شرقی شناسایی شده و ۳۲۹ دستگاه در توزیع برق استان جمع‌آوری شده است.
حسامی با اشاره به اینکه طی چهار سال گذشته حدود ۱۶ هزار دستگاه ماینر در سطح استان کشف و ضبط شده است‌، ارزش ریالی انرژی مصرفی ماینرهای غیر قانونی کشف و ضبط شده را بالغ بر شصت و چهار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تاکنون بیش از بیست و چهار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است.
وی با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید و اشتغال در کشور گفت: در این راستا انرژی برق با نرخ پایین‌ و ارزان در اختیار کسب‌و کارهای کوچک قرار می‌گیرد، اما متاسفانه عده‌ای از این افراد با سوء استفاده از این مزایا، اقدام به استخراج غیر مجاز رمز ارز می‌کنند.
حسامی مشکل استخراج رمز ارزها را شامل دو موضوع نصب دستگاه غیر مجاز و سرقت انرژی دانست و ادامه داد: در صورتی که دستگاه ماینری دارای مجوز و برگ سبز باشد، اما با انشعاب غیر مجاز استفاده شود، این امر خلاف قانون محسوب خواهد شد.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اشاره به صدور مجوزهای تعمیر ماینر توسط شورای صنفی گفت: عده‌ای با سوء استفاده از این مجوز و به بهانه تست و تعمیر دستگاه، اقدام به استخراج رمز ارز می‌کنند، به‌طوریکه تنها در سال‌جاری، سه مرکز تعمیر ماینر در تبریز شناسایی و دستگاه‌های غیر مجاز در آنجا جمع‌آوری شده‌اند.
یادآور می‌شود در این جلسه مباحثی از قبیل ساماندهی تعمیر گاههای ادوات استخراج رمز ارز ، شرایط و ضوابط آزادسازی دستگاه های ماینر جمع‌آوری شده، و چگونگی تحویل و پیگیری‌های بعدی در زمینه به‌کارگیری ماینرهای منع تعقیب شده مطرح شدند.