مسابقات بین‌المللی کشتی قهرمانی در تبریز برگزار می شود
مسابقات بین‌المللی کشتی قهرمانی در تبریز برگزار می شود
مهر تبریز: رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز از برگزاری مسابقات جهانی کشتی پهلوانی با مشارکت شهرداری تبریز خبر داد.

به گزارش مهر تبریز، پرویز هادی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به میزبانی تبریز از این مسابقات اظهار کرد: ورزش و رویداد‌های ورزشی به سبب اقبال عمومی از سوی شهروندان، بستر خوبی برای معرفی شهر به شمار می‌رود و می‌توانیم از این ظرفیت برای شناساندن ظرفیت‌ها و زیبایی‌های شهر تبریز استفاده کرد.

وی میزبانی از مسابقات جهانی کشتی پهلوانی با مشارکت گسترده شهرداری تبریز را در همین راستا اعلام کرد و گفت: بزرگترین رویداد ورزشی کشور در سال جاری مسابقات جهانی کشتی پهلوانی است که ۱۷ تا ۱۹ بهمن ماه مصادف با دهه مبارک فجر به میزبانی تبریز برگزار خواهد شد.

هادی با اشاره به حضور ۱۵ تیم از کشور‌های خارجی در این مسابقات تصریح کرد: با توجه به اینکه این مسابقات به طور زنده از چند شبکه تلویزیونی پخش خواهد شد و شاهد بازتاب گسترده آن در سطح بین‌المللی خواهیم بود، این موضوع می‌تواند فصل جدیدی برای رونق گردشگری و معرفی تبریز باشد.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز افزود: خوشبختانه شهردار تبریز در حوزه توسعه زیرساخت‌ها و برگزاری رویداد‌های ورزشی نگاه مثبتی داشته و همواره در موضوعات فرهنگی و ورزشی شاهد حمایت ویژه‌ای از سوی مدیریت شهری بوده‌ایم.

هادی ادامه داد: در گواه این موضوع می‌توان به برگزاری تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان طی سال جاری با حمایت شهرداری تبریز اشاره کرد که پس از چند سال رکود، بار دیگر این رویداد ورزشی برگزار شد.

وی تصریح کرد: با انحلال سازمان ورزش شهرداری طی سال‌های گذشته شاهد رکود و افت محسوس در ورزش استان بودیم ولی با راه اندازی شرکت باشگاه ورزشی شهرداری بار دیگر روز‌های خوب و پر فروغ ورزش استان تکرار شده است.

هادی توسعه ورزش را راهی برای سلامت و کاهش بزه در جامعه عنوان کرد و گفت: بر اساس تقویم برنامه‌های فرهنگی و ورزشی تدوین شده برای سال جاری ۵۵۰ برنامه ورزشی در مناطق مختلف سطح شهر اجرایی خواهد شد که بیش از ۴۰۰ برنامه تا امروز برگزار شده است.