مساجد نقش کلیدی در شرایط کنونی دارد
مساجد نقش کلیدی در شرایط کنونی دارد
مهر تبریز: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی عنوان کرد: مساجد مرکز تربیت نسل طیب و طاهر بوده و می‌تواند نقش کلیدی در شرایط حاضر ایفا کند.

به گزارش مهر تبریز، «حجت الاسلام و المسلمین سید شهاب الدین حسینی» در جلسه همایش هیئت امنا مساجد شهرستان هریس ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با اشاره به کارکرد فرهنگی مسجد اظهار کرد: عدم توجه به کارکردهای مختلف از جمله اجتماعی و فرهنگی مسجد، شرایط فعلی جامعه را بار آورده و باید برای این موضوع فرهنگ‌سازی لازم صورت پذیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استان آذربایجان شرقی بیان کرد: یاد و نام شهیدان هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافعان حرم، شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای غزه را گرامی داشته و از خداوند متعال برایشان علو درجات مسئلت داریم
حجت الاسلام و المسلمین حسینی با بیان اینکه ائمه محترم جمعه که سنگربانان دینی وفرهنگی هستند، ادامه داد: مساجد مرکز تربیت نسل طیب و طاهر بوده و می‌تواند نقش کلیدی در شرایط حاضر ایفا کند، احیای نقش مسجد یکی از الزامات است؛مسجد، محور تمام فعالیت‌هاست و درصدد احیای کارکردهای همه جانبه مساجد هستیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه برای رهایی از شرایط پیش آمده در جامعه، باید زندگی حضرت زهرا (س) را الگوی خود قرار دهیم، گفت: امروز باید در ایام فاطمیه سیره حضرت زهرا س را مورد بررسی قرار داده تا از نکته به نکته زندگی این بانو در شرایط حاضر درس بگیریم.
وی با اشاره به برنامه‌های مختلف اداره‌کل اوقاف برای آگاه‌سازی جوانان و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن اظهار کرد: تنها سلاح مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن بصیرت، آگاه‌سازی، روشنگری و جهاد تبیین است، باید قدرت تمیز حق و باطل در جوانان عزیز ارتقا یابد.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی در بخش دیگری از سخنانش مطرح کرد: کارکرد عبادی، تربیتی، فرهنگی، اجتماعی و … مساجد یکی از کارکردهای مهمی بوده که باید در این راستا فرزندانمان را آگاه سازیم و اقدامات ویژه ای اتخاذ کنیم تا شاهد گام های موثری باشیمومسجد را دژ مستحکمی در برابر آسیبهای فرهنی واجتماعی قرار دهیم. همانگونه که مستحضرید به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی توانسته ایم امروز شاهد نعمت های فراوانی در زندگی مادی ومعنوی شویم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی در بخشی از سخنان خود با اشاره به برگزاری برنامه های این اداره در راستای کنگره ده هزار شهید استان گفت: کنگره ده هزار شهید استان یکی از برنامه های ارزشمندی بوده که اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هم به سهم خود برنامه های متعددی در این راستابرگزار کرده است و قرار است اقداماتی را نیز اجرایی کند.
به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی ، امروز پایگاه های مقاومت بازوی فرهنگی مسجد است که باید برای تقویت توان آن تصمیمات لازم اتخاذ شود.