مس سونگون و اندیشه های صعود به لیگ برتر
 مس سونگون و اندیشه های صعود به لیگ برتر
مهر تبریز: دور رفت لیگ دسته یک والیبال باشگاه‌های کشور به اتمام رسید و شاگردان محمدغیاثی درقالب تیم مس سونگون موفق شدند در پایان دور رفت، در جایگاه سومی گروه خود قرار گیرند.

به گزارش مهر تبریز، این تیم که در میانه‌ تغییرات مدیریتی شنیده می‌شد دیگر تیمداری نمی‌کند، با حمایت‌های مالی و معنوی  نجف‌زاده مدیرعامل باشگاه، با ترکیب ۹۰ درصد بومی در ترکیب بازیکنان،با میانگین سنی ۲۱ سال و کادرفنی کاملا بومی تحت هدایت محمد عمده غیاثی، روانه مسابقات شد.

مدیریت باشگاه و کادرفنی تیم بارها سیاست‌گذاری تیم والیبال مبنی بر جوان‌گرایی و بومی‌سازی را در گفت‌وگوهای خود تاکید کردند که هدف از این موضوع، کشف استعدادهای بومی و شکوفایی استعداد این ورزشکاران از اولویت‌های اصلی تیم والیبال می‌باشد.

البته در این خصوص نیم نگاهی نیز برای صعود به لیگ برتر و کسب جایگاه مناسب تیمی در نظر گرفته شده است. ۷ پیروزی ۳ بر صفر و پیروزی راحت مقابل تیم گل‌گهر سیرجان (تیم بدون شکست لیگ) از جمله مواردی بود که جوانان آذربایجان‌ موفق شدند در نیم فصل اول مسابقات، کسب کنند.

والیبال دیار تبریز و آذربایجان در سال‌‌های گذشته مهد معرفی استعدادهای ناب والیبالی به کشورمان بوده است و با تشکیل تیم والیبال مس سونگون ورزقان با ترکیب ۹۰ درصد بومی، حضور ۳ بازیکن تیم ملی نوجوانان (نائب قهرمان جهان) و میانگین سنی ۲۱ سال، انتظار می‌رود این تیم سکوی پرتاب مناسبی برای استعدادهای والیبالی این دیار باشد.

از این‌رو، فرزندان آذربایجان انتظار دارند در بازی‌های خانگی دوستداران پرشور، فهیم و ورزش دوست این دیار از فرزندان خود حمایت کنند تا باردیگر شاهد اوج‌گیری جوانان والیبالی آذربایجان در کشورمان باشیم.