مقبره‌الشعرای تبریز چشم‌انتظار سفر استانی دوم رئیس‌جمهور 
مقبره‌الشعرای تبریز چشم‌انتظار سفر استانی دوم رئیس‌جمهور 
مهرتبریز: ساماندهی مقبره الشعرای تبریز به عنوان نماد شهر تبریز چشم انتظار سفر استانی دوم رئیس جمهور است که پنج شنبه و جمعه این هفته انجام می شود. 

به گزارش مهر تبریز، شهری با پیشینه چندین هزارساله بسیاری لایه‌های تاریخ را در میان کتاب حیات خود جای داده است؛ از سوابق علمی و هنری و فرهنگی گرفته تا سبقه مذهبی و اعتقادی و سیاسی که در هر یک نیز بی تعارف، حرف‌ها برای گفتن داشته است؛ مکان‌هایی که خود آئینه تاریخ هستند و آثاری که بهترین راوی زندگی ارزشمند بزرگان گذشته اند، با قدرت تمام در انعکاس این داشته‌های بی نظیر بر مسند نشسته اند.

مقبره الشعرای تبریز یکی از این مکان هاست؛ مکانی که از ۸۰۰ سال پیش محل دفن بیش از ۴۰۰ شاعر، ادیب، عارف و رجال نامی است که در طول دوره‌های مختلف در این مکان دفن شده‌اند و به نوعی قبله گاه اهل دل است. با اینکه بیشتر مردم آن جا را به عنوان مدفن استادسخن، شهریار می‌شناسند.

شهرداری تبریز، به ویژه در یک سال اخیر در جایگاه بازوی کمکی دولت، بسیاری از طرح‌های بزرگ تبریز را بر عهده گرفته و آنها را اجرا کرده است؛ فارغ از اینکه وظیفه شهرداری تنها پروژه‌های شهری است و لاغیر؛ نمونه‌های آن هم فراوان است: طرح قطار شهری تبریز، طرح ساماندهی عون بن علی و مقبره الشعرای تبریز از آن دست طرح‌هایی است که در ابتدای تصویب مقرر بوده با اعتبار ملی نسبت به اجرای آنها اقدام شود؛ لیکن و متأسفانه عدم پایبندی دولت‌های قبلی نسبت به اجرای تعهدات خویش بار اجرایی انها را بر دوش شهرداری انداخت تا این نهاد به جای ارائه خدمات به شهروندان، توان مالی و عمرانی خود را بر اتمام تکمیل آنها صرف کند.

طی سفر اول رئیس محترم جمهور به استان و تبریز و با رایزنی‌ها و اطلاع رسانی‌ها در خصوص ساماندهی مقبره الشعرا و مشکلات پیش روی تکمیل آن، قرار بر آن شد که ۱۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات ملی و استانی به این مجموعه اختصاص یابد. با اینهمه شهرداری بازهم پای کار بود تا توانست صفه شمالی و جنوبی مقبره الشعرا را با ۶۵۰ میلیارد ریال هزینه اجرا نماید.

مقبره الشعرای تبریز در حالی چشم به سفر دوم رئیس جمهور به تبریز دوخته است که شهروندان تبریزی و اهالی هنر و فرهنگ و ادب از اوضاع این مکان رنجیده خاطرند و امید آن می‌رود تا در این دور از سفر آیت الله رئیسی رئیس جمهور محبوب به تبریز و با نگاه مساعد ایشان به این طرح، بودجه مقبره الشعرا لایق جایگاهش و اعتبارش مصوب و محقق گردد. مقبره الشعرای تبریز نماد شهر تبریز است و شهروندان تبریزی انتظار ساماندهی این مکان گردشگری و تاریخی را دارند.