چهارمین جشنواره سراسری موسیقی موغام، میزبان چهره های جدید و استعدادهای جوان
چهارمین جشنواره سراسری موسیقی موغام، میزبان چهره های جدید و استعدادهای جوان
مهر تبریز: رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز گفت: چهارمین دوره جشنواره موسیقی موغام پس از وقفه‌ای که داشت زمینه ای برای معرفی چهره های جوان و استعدادهای درخشان حوزه موغام خواهد بود.

به گزارش مهر تبریز، امیر نصیربیگی در نشست خبری جشنواره خاطرنشان کرد: جشنواره سراسری موسیقی موغام توانسته توجه فعالان موسیقی و جوانان را به این نوع موسیقی جلب کند.

وی ادامه داد: ما باید به فرهنگ و موسیقی اقوام توجه ویژه ای داشته باشیم و از آن در مقابل تاثیر و تهاجم فرهنگ بیگانه محافظت کنیم.

نصیربیگی با اشاره به پوشش رسانه ای این جشنواره یادآور شد: با همکاری صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی این جشنواره در قالب برنامه تولیدی از شبکه سهند و شبکه جهانی سحر پخش خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ای برای برگزاری این جشنواره در سطح بین‌اللملی وجود دارد خاطرنشان کرد: فعلا این جشنواره در دوره گذار است و پس از تثبیت، امیدواریم در دوره های آتی با  قدرت وارد بحث بین‌المللی نیز شویم چرا که تنها نوشتن پسوند و پیشوند بین‌الملل جشنواره در معنای واقعی بین‌المللی نمی‌شود.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد در این دوره شاهد تشکیل دبیرخانه دائمی این جشنواره باشیم تا اقدامات مستمر صورت گرفته در این حوزه فرهنگی، با در نظر گرفتن جزئیات اجرایی محقق شود.
گفتنی است بخش رقابتی چهارمین جشنواره سراسری موسیقی موغام، روزهای یکم تا چهارم اسفند ماه برگزار خواهد شد.