۹ دی، عامل وحدت و وفاق ملی است/ هیچ جریانی نباید ۹ دی را به نفع خود مصادره کند
۹ دی، عامل وحدت و وفاق ملی است/ هیچ جریانی نباید ۹ دی را به نفع خود مصادره کند
مهرتبریز-استاندار آذربایجان‌ شرقی، حماسه 9 دی را عامل وحدت و وفاق ملی دانست و تأکید کرد: این حادثه تاریخی باید فارغ از جریان‌های سیاسی و فکری مختلف مورد توجه و بررسی قرار گیرد.
مهرتبریز-استاندار آذربایجان‌ شرقی، حماسه ۹ دی را عامل وحدت و وفاق ملی دانست و تأکید کرد: این حادثه تاریخی باید فارغ از جریان‌های سیاسی و فکری مختلف مورد توجه و بررسی قرار گیرد.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در هفتاد و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، اظهار داشت: حماسه ۹ دی با حضور اقشار مختلف ملت ایران در صحنه رقم خورد و این روز، جلوه روشنی از وحدت و وفاق ملی بود.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز،وی با تأکید بر اینکه ۹ دی نباید به نفع هیچ جریانی مصادره شود، افزود: شکست فتنه ۸۸، تنها به واسطه تدابیر رهبر انقلاب و بصیرت مردم اتفاق افتاد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین به انتخابات اسفند ماه امسال اشاره کرد و با اشاره به اقدامات انجام یافته در ستاد انتخابات استان، برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه، رعایت اصل بی‌طرفی و قانون‌مداری را هدف اصلی این ستاد عنوان کرد.

وی گفت: انتظار داریم شورای فرهنگ عمومی استان نسبت به شیوه تبلیغات نامزدهای انتخاباتی ورود کرده و چارچوبی اصولی در این زمینه تعیین کند.

پورمحمدی با تأکید بر پرهیز از ریخت‌وپاش در تبلیغات انتخاباتی، گفت: مردم از شیوه تبلیغات برخی نامزدهای انتخاباتی ناراحت و دل‌چرکین هستند و کسانی که قصد ورود به مجلس دارند باید از این اقدامات پرهیز کنند.

استاندار آذربایجان ‌شرقی همچنین به آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده شهرستان‌های میانه و سراب اشاره کرد و گفت: با همدلی و همکاری همه دستگاه‌های مسئول و اعضای ستاد مدیریت بحران استان، اسکان موقت آسیب‌دیدگان دو هفته بعد از زلزله به اتمام رسید و اکنون در مرحله آماده‌سازی مسکن دائمی برای زلزله‌زدگان هستیم.