تولید دست الکترونیکی امیدی برای بیماران قطع عضو
تولید دست الکترونیکی امیدی برای بیماران قطع عضو
مهر تبریز: برای اولین بار دست الکترونیکی با فناوری پیشرفته و قابل کنترل با سیگنال‌های مغزی توسط شرکت دانش بنیان " بهبود عضو ثانی" در تبریز تولید شد.

به گزارش مهر تبریز، مدیر عامل شرکت دانش بنیان ” بهبود عضو ثانی” با اشاره به اینکه این دست ها کاملا مشابه دست انسان بوده و قابل رقابت با تولیدات کشورهای اروپایی است، گفت: افراد معلول، مصدوم و جانبازان عزیز جزو جامعه هدف ما هستند و معمولا افرادی که در اثر تصادف یا حادثه دچار قطع عضو شده‌اند یا به صورت مادرزادی انگشت یا دست آنها رشد نکرده میتوانند به ما مراجعه کنند.

️امیر پایدار ثانی افزود: دستهایی که می سازیم برای کسانی است که از مچ، بازو و کتف قطع عضو شده اند؛ دست هر کسی خاص خودش است بنابراین حضور خود فرد الزامی است.

️وی افزود: این محصول بصورت خودکار سیگنال های مغز فرد را بررسی و آنها را به حرکت تبدیل می کند و آخرین تلاش ما ایجاد شرایط استیبل و حساسیت بالای نود درصد سیستم است.


️وی با تاکید به اینکه دید ما به مسایل درمان تجاری نیست، افزود: قیمت این محصول یک پنجم قیمت خارجی بوده و 10 سال خدمات پس از فروش دارند. فردی که از دست الکترونیکی استفاده می‌کند مطمئن است اگر این محصول نیاز به تعمیر داشته باشد می‌تواند با مراجعه به شرکت ما آن را تعمیر کند و از این موضوع خیالش راحت است.

️مدیر عامل شرکت دانش بنیان گفت: افرادی که چنین مشکلاتی دارند فشار روحی و روانی زیادی متحمل می شوند و زندگی سختی دارند. ما تلاش می کنیم تا نقش مثبتی در زندگی آنها داشته باشیم تا بتوانند کیفیت زندگی خودشان را افزایش دهند.

️پایدار ثانی در خاتمه سخنان خود از دولت و مسئولان خواست تا دید دانش بنیانی به این شرکتها داشته باشند و حمایت خود را از این شرکت و افراد قطع عضو که اکثر از قشر کارگری و کم درامد جامعه هستند، دریغ نکنند.

وی از بروکراسی های زاید و عدم حمایت ارزی و این که هیچ گونه حمایت بیمه از افراد قطع عضو نمی شود و در نتیجه معلولین در تهیه عضو دچار مشکل می شوند، سخن گفت و افزود: با اینکه مسئولان از حمایت و معافیت‌های مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان سخن می‌گویند ولی در عمل خبری از معافیت مالیاتی نیست. به ما می‌گویند چون زیر نظر وزارت بهداشت هستید معافیت از مالیات وجود ندارد و باید زیر نظر وزارت علوم شوید و هر کس می خواهد حمایتمان می کند می گوید باید زیر نظر ما باشید.

وی از قول معاون رئیس جمهوری برای حمایت از این شرکت سخن می گوید و اضافه می کند: معاون رئیس جمهوری در سفر به تبریز در بازدید از شرکت دانش بنیان بهبود عضو ثانی اعتراف کرد که در این زمینه کم کاری شده و قول داد حمایت های جدی از این شرکت صورت گیرد که متاسفانه تاکنون وعده ایشان عملی نشده است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵