بهره برداری از ۱۰۰ هکتار از فاز عملیاتی منطقه ویژه سهلان

به گزارش مهر تبریز، ولی آذروش در حاشیه افتتاح فاز اول منطقه ویژه اقتصادی سهلان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی سهلان می تواند به عنوان یکی از مجموعه های ارزشمند در جلب سرمایه گذاری و فراهم کردن تسهیلات برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی مطرح شود، همچنین می تواند جایگاه ویژه ای در فراهم سازی فرصت در زمینه های تجاری و بستر های لازم برای کشورهای همسایه، تنظیم بازار کالای عرضه و ارائه خدمات عمومی داشته باشد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سهلان ادامه داد: ۲۴۷ هکتار زمین در مرحله اجرایی و عملیاتی در منطقه ویژه سهلان در نظر گرفته شده که امروز ۱۰۰ هکتار آن را که کارهای زیربنایی و زیرساختی آن برای تولیدکنندگان فراهم شده را به بهره برداری رساندیم.

آمادگی برای واگذاری ۱۰۰ قطعه از زمین های منطقه سهلان

آذروش افزود: هم اکنون ۱۰۰ قطعه در متراژهای مختلف قطعه بندی شده و آماده واگذاری است که تاکید ما بیشتر بر روی صادرات است که می تواند تبعات مثبتی در کشور داشته باشد.

مدیر عامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با اشاره ای به فراهم بودن زیرساخت های لازم برای این قطعات گفت: زیرساخت های آب، برق و گاز و همچنین آی تی در این قطعات آماده شده و تسهیلات لازم برای واگذاری آن ها فراهم شده است.

وی ادامه داد: امکان توقف کالا با ماندگاری بالا در این گمرک فراهم شده، همچنین امکان مشارکت داخلی و خارجی بدون محدودیت و همچنین ورود و خروج سرمایه بدون محدودیت وجود دارد.

آذروش با اشاره ای به امکانات ویژه این منطقه گفت: امکان ترانزیتی مناسب و ارتباط و نزدیکی منطقه به فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز زمینه را برای سرمایه گذاری و صادرات کالاهای تولیدی به تمام نقاط دنیا فراهم می کند.

۱۵ کیلومتر ریل گذاری در داخل منطقه ویژه سهلان

مدیر عامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران ادامه داد: همچنین ۱۵ کیلومتر ریل گذاری در داخل منطقه پتانسیل ویژه ای برای کار در حمل و نقل ریلی است.

وی افزود: در این مجموعه با فراهم شدن فرصت های لازم، در ابتدا اولویت ما استقبال از سرمایه گذاران داخلی برای صادرات کالا و سپس سرمایه گذاران خارجی است که اولویت خود را مشتری مداری و جلب توجه این سرمایه گذاران قرار داده ایم و در این راستا بازاریابی خوبی داشته ایم.

آذروش با اظهار امیدواری نسبت به تحولات گسترده در بحث سرمایه گذاری در این منطقه گفت: با فراهم کردن بسترهای حمل و نقل ریلی، هوایی و زمینی شاهد تحولات گسترده در بحث سرمایه گذاری و اشتغال خواهیم بود.

قابلیت های منطقه به سرمایه گذاران شناسانده شود

وی با تاکید بر شناساندن قابلیت های این منطقه به سرمایه گذاران گفت: تمامی سرمایه گذاران سطح کشور باید به پتانسیل های ویژه ای منطقه آشنایی یابند.

آذروش ادامه داد: در انبارهای عمومی بحث مکانیزه کردن را پیش رو داریم که می تواند آثار مثبتی داشته باشد.

مدیر عامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با بیان اینکه این منطقه کلیه مزیت های مناطق ویژه را دارد، گفت: امکانات منطقه بالاتر از شهرک های صنعتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه خبری تحلیلی مهر تبریز We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها