تاریخ انتشار : یکشنبه 19 اردیبهشت 1395 - 13:22
کد خبر : 936

چهارپروژه عمرانی خدماتی، فرهنگی و ورزشی شهرداری منطقه ۲ به بهره‌برداری رسید

چهارپروژه عمرانی خدماتی، فرهنگی و ورزشی شهرداری منطقه ۲ به بهره‌برداری رسید

مهر تبریز: شهردار تبریز، با بیان این‌که منطقه ائل‌گلی از بهترین نقاط شهر تبریز است، گفت: با این حال، بخش‌هایی از این منطقه، دچار برخی مشکلات اساسی است که رفع آن، نیازمند مشارکت و همراهی شهروندان است. به گزارش مهر تبریز، دکتر صادق نجفی در مراسم بهره‌برداری از چهار پروژه عمرانی، خدماتی و فرهنگی شهرداری منطقه

مهر تبریز: شهردار تبریز، با بیان این‌که منطقه ائل‌گلی از بهترین نقاط شهر تبریز است، گفت: با این حال، بخش‌هایی از این منطقه، دچار برخی مشکلات اساسی است که رفع آن، نیازمند مشارکت و همراهی شهروندان است.۱۵۲۳

به گزارش مهر تبریز، دکتر صادق نجفی در مراسم بهره‌برداری از چهار پروژه عمرانی، خدماتی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲ تبریز خاطرنشان کرد: با پروژه‌های متعددی که در این حوزه از شهر تدارک دیده شده‌است، در تلاشیم تا مطابق برنامه، معضلات ائل‌گلی را که ریشه در کاستی‌های سالیان دراز دارد، مرتفع کنیم.

دکتر نجفی بهسازی ورودی و خروجی ائل‌گلی را از اقدامات مهم شهرداری خواند و افزود: با افزایش مسیرهای دسترسی به مسیر ائل‌گلی، شاهد تسهیل ترافیک این مسیر و بسترسای برای تداوم پروژه‌های مهم خواهیم بود.

شهردار تبریز، استقرار دپو و ایستگاه قطار شهری تبریز در این منطقه را از فرصت‌های مهم توسعه ائل‌گلی عنوان و اضافه کرد: این موضوع، قطعا یک نقطه توسعه‌بخش برای ائل‌گلی خواهد بود.

وی اظهار داشت: منطقه ائل‌گلی، از مزیت‌های مهم تبریز در پیگیری برنامه‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ است؛ در این راستا برای رفع نیازهای محدوده ائل‌گلی، نیازمند مشارکت بیش از پیش شهروندان به خصوص در برنامه‌های تملک هستیم.

دکتر نجفی ادامه داد: با توجه به ساختار منطقه ائل‌گلی و وضعیت آب‌و‌هوایی آن و همچنین قرار داشتن تفرجگاه در این منطقه، ائل‌گلی یکی از بخش‌های حساس در چشم‌انداز برنامه‌های گردشگری ۲۰۱۸ خواهد بود.

شهردار تبریز، با بیان این‌که شهروندان، عهده‌دار مهم‌ترین نقش در تحقق اهداف پایتختی گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، است، گفت:  این مهم، جز با تحقق شعار «هر شهروند، یک میزبان» و مسئولیت‌پذیری عموم شهروندان در اجرای برنامه‌های توسعه شهر میسر نخواهد بود.

شهردار منطقه ۲ تبریز:
اقدامات شهرداری منطقه ۲ همراستا با اهداف تبریز ۲۰۱۸ پیگیری می شود

۱۵۴۱رسول موسایی نیز در این مراسم با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، گفت: همانند دیگر نهادها و واحدهای وابسته به شهرداری تبریز، برنامه ریزی های عمرانی، فرهنگی و خدماتی شهرداری منطقه ۲ نیز، هم راستا با اهداف تبریز ۲۰۱۸ پیگیری می شود.

شهردار منطقه ۲ در توضیح ویژگى های این پروژه ها گفت: سالن سرپوشیده دو منظوره شهید صادق عدالت اکبری، که با مساحت ١۶۶۵متر مربع مساحت و هزینه ۶ میلیارد و ۲۵۰میلیون ریال هزینه احداث شده، علاوه بر تامین فضای مورد نیاز براى ورزش جوانان و نوجوانان منطقه، مى تواند در مواقع بحران نیز، نقش موثرى در اسکان شهروندان ایفا کند.

وى ادامه داد: وجود زیرساختهای ایمنى در مناطق مختلف شهر، از جمله ضروریاتی است که شهردارى منظقه ٢ توجه ویژه ای به آن داشته و در این راستا، ایستگاه آتش نشانی بلوار دکتر حسابی، با ۷میلیارد و ۹۰۰میلیون ریال هزینه و با هدف ارتقای ضریب ایمنى در منطقه، احداث شده و امروز به بهره بردارى رمی رسد.

شهردار منطقه ٢، همچنین با اشاره به دلیل انتقال ساختمان پیشین خدمات شهرى تصریح کرد: با احداث ساختمان جدید خدمات شهرى منطقه ٢ در اول ویلاشهر، ساختمان قبلى به عنوان ساختمان راهنماى گردشگرى در خدمت شهروندان و گردشگران عزیز خواهدبود.

موسایی، به خصوصیات عمرانى این پروژه اشاره کرد و گفت: این ساختمان اداری، با ۴۵۰ متر مربع زیربنا و ۸میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال هزینه آماده ارائه خدمات به شهروندان محترم است.

وى، ادامه داد: چهارمین پروژه عمرانی آماده بهره برداری کتابخانه و خانه سلامت گلریز است که در راستای رفع نیازهای فرهنگی و بهداشتی ساکنین این محدوده، اجرا شده است.

موسایی متذکر شد: علاوه بر این پروژه ها، چندین نمازخانه و سرویس بهداشتى نیز به عنوان یکی از نیازهای منطقه، احداث شد و به بهره بردارى رسید.

شهردار منطقه ٢تبریز، اتمام پروژه های نیمه تمام را نیز یکی دیگر از اولویت های شهردارى منطقه ٢ دانست و تاکید کرد: یکی از این پروژه ها، طرح شبدرى ائل گلى است که با اتمام عملیات تملک، وارد فاز اجرایی شده و به سرعت در حال اجرا است و امیدواریم بتوانیم در خرداد ماه، این تقاطع را نیز به بهره بردارى برسانیم.

موسایی، به طرح توسعه باغات ائل گلى اشاره کرد و اذعان داشت: با تملک باغاتی که در نقاط مختلفی از اطراف ایل گلى قرار دارد و الحاق آن ها به مجموعه ائل گلى، وسعت این پارک زیبا نیز افزایش خواهد یافت.

وى اتمام رمپ پل کابلى را، یکی دیکر از پروژه های نیمه تمامى ذکر کرد که با تلاش عوامل اجرایی منطقه، طی ماه آینده، مورد بهره بردارى قرار مى گیرد.

شهردار منطقه ٢، همچنین اذعان داشت: کوى الهى پرست در محل تلاقی با کانال، بن بست بود و اکنون شهردارى منطقه ٢ ضمن ساماندهى و لایروبى کانال، تملک اراضی اطراف را نیز اجرایی نموده و انشالله مسیر رفت و برگشت در دو طرف کانال را براى بهره بردارى در خرداد ماه آماده مى کند تا شهروندان و اهالی این منطقه، به راحتی بتوانند از این مسیر تردد کنند.

موسایی، در زمینه توسعه فضای سبز منطقه ۲ نیز گفت: شهرداری منطقه ۲ بر اساس تاکید شهردار تبریز مبنی بر کاشت نهال در تمام نقاط خالی از درخت در شهر، بیش از ۳۵هزار اصله نهال در رفوژهای میانی و کناری خیابان ها و معابر غرس کرده است تا سهمی در نهضت درختکاری در سال جاری داشته باشد.

رئیس کمسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز:
قطار عمران و آبادانی شهر تبریز توقف ناپذیر است

۱۵۳۳رئیس کمسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این مراسم خاطر نشان کرد: با وجود مشکلات فراوان در حوزه مدیریت شهری  فعالیت های عمرانی در شهر تبریز همچنان با سرعت و کیفیت فراوان در حال پیگیری است.

فریدون بابایی اقدم با اشاره اهمیت صنعت گردشگری یادآور شد: کشور ما رتبه پنجم جاذبه های طبیعی و رتبه دهم جاذبه های تاریخی در دنیا را دارد و انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری شهرهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ نشان از اهیمت جاذبه های گردشگری کشورمان دارد، اما میزان گردشگرانی که کشورما هر ساله از آن بهره مند می شود نشان می دهد که ما از این پتانسیل به خوبی بهره‌مند نشده ایم.

وی همچنین گفت: میزبان اصلی گردشگران در سال ۲۰۱۸ مردم تبریز هستند و مدیریت شهری در کنار مردم آماده استقبال از گردشگران در سال ۲۰۱۸ است.

بابایی اقدم همچنین گفت: کارگروه‌های ویژه‌ای در شورای شهر و شهرداری تبریز  تشکیل می شود که برنامه های تبریز ۲۰۱۸ به صورت مدون در آن کارگروه‌ها بررسی و عملیاتی شود.

گفتنی است در این مراسم، با دستور شهردار تبریز مقرر شد سالن دو منظوره ورزشی، به نام شهید صادق عدالت اکبری، از شهدای مدافع حرم نامگذاری شود.

print

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.